Pracowite wakacje Polaków

Materiał Partnera ZewnętrznegoZaktualizowano 
10 proc. Polaków planuje podczas wakacyjnego urlopu podjąć pracę zarobkową, wynika z badania Barometr Providenta. Wśród najmłodszej grupy osób, odsetek chętnych na dodatkowy zastrzyk pieniędzy sięga 40 proc. Sezonowo pracować będziemy w kraju i za granicą.

Ponad połowa z osób planujących pracę w wakacje ma już ofertę. 40 proc. ma zamiar wykorzystać wolny czas na dodatkowy zarobek, ale jeszcze nie ma konkretnej propozycji. Pracę sezonową planuje podjąć 40 proc. osób w wieku do 24 lat. Wraz z wiekiem odsetek ten maleje. W wieku 25-39 lat czas wolny na pracę przeznaczy 10 proc. badanych i tylko 6 procent Polaków powyżej 40. roku życia.

Zwraca uwagę fakt, że chęć podjęcia pracy w tym samym stopniu deklarują osoby, które określają się jako ubogie, jak i te, które uznają się za zamożne – mówi Przemysław Kasza z działu badań Provident Polska. Wśród Polaków, którzy zdecydują się na podjęcie wakacyjnej pracy, tylko co trzeci planuje pracować w wakacje zgodnie ze swoim wykształceniem lub doświadczeniem zawodowym – dodaje.

Praca sposobem na wakacje
Jak wynika z badania GFK, przeprowadzonego wśród pożyczkobiorców Providenta w siedmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Meksyku, co trzeciego respondenta nie stać na wakacyjny urlop. Ci, którzy mogą sobie pozwolić na wakacyjną podróż, w większości sfinansują ją z oszczędności.

Okazuje się, że najsystematyczniej na ten cel odkładają Meksykanie. Aż 35 proc. z nich zapłaci za wakacje z odłożonych pieniędzy. Tuż za nimi plasują się Czesi i Słowacy – odpowiednio 33 i 28 proc. Tylko 20 proc. badanych Polaków deklaruje, że sfinansuje swoje wakacje z oszczędności – mówi Karolina Łuczak, Kierownik ds. Komunikacji w Provident Polska.

Jak wynika z Barometru Providenta, co dziesiąty Polak zamierza podjąć pracę sezonową, a 75 proc. z nich znajdzie pracę w swoim miejscu zamieszkania. Jednak 18 proc. osób, które zamierzają pracować w wakacje, potraktują to zajęcie, jako sposób na letni wyjazd i podejmą się sezonowego zatrudnienia w miejscowości turystycznej.

Badanie barometr Providenta” zrealizował PBS w dniach 03-05.06.2016 r. na ogólnopolskiej próbie n=1000 Polaków w wieku 15+. Badanie GfK przeprowadzone zostało w kwietniu 2016 roku wśród 1272 klientów Providenta w Polsce oraz od 500 do 3100 klientów Providenta w pozostałych krajach: Czechach, Rumunii, Bułgarii, Meksyku, na Litwie, Słowacji i Węgrzech.

polecane: 60 Sekund Biznesu: Niemcy najważniejszym partnerem handlowym.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

i
iza

Warto się zastanowić skąd wziąć kase na wakacje. Ja stawiam na ferratum bank, bo tam zawsze szybko i bez papierologii.

Dodaj ogłoszenie