Praca w Trójmieście. Centra usług biznesowych wciąż rekrutują. Kogo poszukują?

Mateusz Tkarski
Ponad 400 miejsc pracy czeka w Trójmieście. Oferują je krajowe i zagraniczne firmy, które na terenie aglomeracji posiadają centra usług biznesowych. Szanse mają osoby wykształcone i znające języki.

W samym Trójmieście czeka ponad 400 miejsc pracy. Tylko w ciągu ubiegłego roku w centrach usług powstało 2 tys. miejsc pracy.

- Wg naszych szacunków sektor ten oferuje obecnie w Polsce kolejnych kilka tysięcy miejsc pracy. W Warszawie ok. 900, tyle samo w Krakowie, we Wrocławiu ok. 600, a w Trójmieście, które znacznie umacnia swoją pozycję na tym rynku, jest ich ponad 400 - mówi Magdalena Celmer, menedżer regionu z Randstad Polska.

Na stanowiska mogą liczyć osoby wykształcone i władające językami obcymi, specjaliści z konkretnych dziedzin.

Lokującym się w Trójmieście nowym firmom coraz trudniej znaleźć pracowników na lokalnym rynku. Muszą sięgać po nich dalej i oferować coraz lepsze warunki, co może się przełożyć za jakiś czas na niższą konkurencyjność Trójmiasta względem mniejszych ośrodków.

- Do tworzonego przez nas centrum poszukujemy osób z różnymi kwalifikacjami w obszarze obsługi klienta, finansów, IT, a także zakupów i logistyki. Ze względu na nasz charakter i zasięg działania, muszą one biegle posługiwać się nie tylko angielskim, ale także innymi językami, a osoby spełniające takie wymagania trudno czasami znaleźć. Dlatego wykraczamy poza standardowe procesy rekrutacyjne - mówi Maja Paradecka, HR menedżer w Business Service Center firmy Kemira w Gdańsku.

Na razie przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za przyciąganie i obsługę inwestorów zapewniają, że zainteresowanie Trójmiastem, jako miejscem dla lokowania biznesu nie słabnie.

Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie