Pożyczka płynnościowa dla pomorskich firm - informacje

Materiał informacyjny
Od 4 maja pomorskie firmy mogą starać się o pożyczkę płynnościową. Samorząd województwa wygospodarował na ten cel 30 mln zł.

Z nowego mechanizmu finansowego mogą skorzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które ucierpiały z powodu epidemii koronawirusa. Maksymalna kwota pożyczki, to 150 tys. zł. do tego zerowe oprocentowanie. Pożyczkę można spłacać przez 5 lat. Wnioski przyjmuje Pomorski Fundusz Pożyczkowy.

Samorząd wspiera pomorskie firmy

Zaraz po majówce mikro, mali i średni przedsiębiorcy będą mogli się ubiegać o pożyczkę płynnościową, finansowaną ze środków województwa. - Na ten cel wygospodarowaliśmy 30 mln zł. I co ważne, według mojej wiedzy, w dniu 4 maja będzie to pierwsze w Polsce tego rodzaju wsparcie uruchomione w takiej skali, a nie jedynie zapowiadane. – mówi marszałek Mieczysław Struk. Pieniądze już trafiły za pośrednictwem Pomorskiego Funduszu Rozwoju do Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Sp. z o.o., który będzie udzielał pożyczek. Maksymalna kwota to 150 tys. zł. Co ważne, oprocentowanie będzie zerowe, a maksymalny okres spłaty pożyczki wyniesie aż 5 lat. Będzie też możliwy dwunastomiesięczny okres zawieszenia spłat. – Jesteśmy już przygotowani do przyjmowania wniosków o pożyczkę płynnościową. Będzie można je składać w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym od najbliższego poniedziałku. – mówi Aneta Grzębska prezes PFP. - Do dyspozycji będą także nasi doradcy w pięciu oddziałach na terenie województwa pomorskiego. Przedsiębiorcy już pytają o szczegóły. Spodziewamy się wniosków przede wszystkim od firn, które w tej chwili nie mogą wykonywać swojej działalności gospodarczej np. kosmetyczne, fryzjerskie. Odbieramy też telefony o przedsiębiorców z branży turystycznej i restauracyjnej. – dodaje Grzębska. Wnioski można składać w formie elektronicznej ale umowę trzeba będzie podpisać osobiście z doradcą.

Dodaj ogłoszenie