Poznański MKS lepszy

Pierwszej porażki w tym sezonie doznał Sokół Browar Kościerzyna. Naszych szczypiornistów pokonała ekipa MKS Poznań.

Zespół z Poznania udowodnił już, że jest bardzo mocny na własnym parkiecie. Przekonali się o tym podopieczni Andrzeja Gryczki. Już pierwsze minuty były zwiastunem tego, że kościerzynianie nie będą mieli łatwej przeprawy w stolicy Wielkopolski. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 3:0.

Na szczęście kościerzynianie pozwolili na powiększanie przewagi. Do 25 min. kibice mieli okazję obserwować bardzo wyrównany mecz. Ostatnie minuty należały jednak do gospodarzy, którzy wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:9. Druga odsłona była zdecydowanie słabsza w wykonaniu zawodników A. Gryczki. Gospodarze konsekwentnie powiększali swoją przewagę.

W 41 minucie spotkania prowadzili już różnicą aż siedmiu trafień. Sokół odrabiał straty w momencie, gdy przeciwnicy grali w osłabieniu. Zdecydowanie gorzej gra szła im, kiedy poznaniacy grali w komplecie. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną miejscowych 27:21.