NieMAPA wkroczyła do Gdańska. To przewodnik, który ma pomóc rodzinom w aktywnym spędzaniu czasu wolnego i poznawaniu tajemnic własnego miasta.

Zobacz galerię

Dnia 21 czerwca nieMAPA wkroczyła do Gdańska. Jest to projekt, który powstał we współpracy z Muzeum Narodowym w Gdańsku, Europejskim Centrum Solidarności, CSW Łaźnią i wieloma innymi.

Autorkami tego projektu, są trzy kobiety z Łodzi – Małgorzata Żmijska, Joanna Studzińska i Monika Szewczyk-Wittek. Wpadły na pomysł stworzenia nieMAPY swojego miasta, aby opowiedzieć o Łodzi w ciekawy sposób, a przede wszystkim przystępny dla dzieci. Jak autorki mówią o projekcie – ma on na celu odkrywanie i odczarowywanie miast.

Gdańska mapa interaktywna została zrealizowana jako 13 w Polsce. Przez miesiąc mieszkańcy mogli zgłaszać swoje pomysły na interesujące miejsca, które powinny znaleźć się na szlaku. Na planie miasta znajduje się 17 punktów do odkrycia. Oprócz zwiedzania, uczestnicy mają możliwość wykonywania różnych, ciekawych zadań.

W ramach projektu zorganizowana została wystawa ODKRYJ GDAŃSK Z nieMAPĄ w Oddziale Etnograficznym Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Potrwa ona od 21 czerwca do końca 2018 roku. Dzieci będą miały okazję odkrywać 3 plemienne namioty: Morskich Wilków, Mieszczuchów i Leśnych Duszków. W każdym świecie czekać będą na nie liczne atrakcje, takie jak: nadanie komunikatu alfabetem Morse'a, sprawdzenie co kryje się na makiecie CSW Łaźnia, czy narysowanie swojego własnego muralu.

Wystawa ma nie tylko bawić, ale przede wszystkim inspirować do wspólnego, aktywnego spędzania czasu i poznawania własnego miasta.

nieMAPA została wydana w 20 000 egzemplarzy i jest bezpłatna dla wszystkich.

Można ją otrzymać biorąc udział w wystawie, w punktach informacji turystycznej oraz w wersji elektronicznej na stronie www.niemapa.pl. Projektowi towarzyszyć będą liczne warsztaty, o których informacje będzie można znaleźć na fanpage Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Jak wygląda lubelska nieMAPA?

POLECAMY NA STRONIE KOBIET: