Pożar w Marezie. Policjanci uratowali kobietę z płonącego...

  Pożar w Marezie. Policjanci uratowali kobietę z płonącego budynku

  Arkadiusz Kosiński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pożar w Marezie. Policjanci uratowali kobietę z płonącego budynku

  ©KPP Kwidzyn

  Dwóm policjantom z kwidzyńskiej komendy, 83-letnia kobieta może zawdzięczać życie. W sylwestrową noc funkcjonariusze wyprowadzili ją z płonącego budynku w Marezie. Obaj mundurowi jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru.
  Pożar w Marezie. Policjanci uratowali kobietę z płonącego budynku

  ©KPP Kwidzyn

  Policjanci z kwidzyńskiej komendy sierż. sztab. Marek Schmidt i sierż. sztab. Waldemar Wojtysiak, pełniąc nocną służbę z 31 grudnia na 1 stycznia, zareagowali błyskawicznie na widok dymu i ognia, które wydobywały się z poddasza domu dwurodzinnego w Marezie. Dach budynku był cały w ogniu, a pomieszczenia wewnątrz domu wypełnione były dymem.

  - Policjanci nie zważając na zagrożenie, po tym jak usłyszeli kobiecy głos wołający o pomoc, podjęli szybką decyzję o wejściu do budynku.
  W mieszkaniu panowało zadymienie. Nie było jednak chwili do stracenia i funkcjonariusze zaczęli sprawdzać mieszkanie. W jednym z pomieszczeń odnaleźli 83-latkę i szybko wyprowadzili kobietę na zewnątrz - relacjonuje sierż. sztab. Anna Filar, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

  Poszkodowanej udzielono pierwszej pomocy i przekazano pod opiekę pogotowia. Mieszkańcy z drugiej części domu samodzielnie ewakuowali się na zewnątrz. Wewnątrz palącego się domu pozostały jednak ich zwierzęta, które zostały uratowane przez drugi patrol policji.

  Funkcjonariusze zabezpieczyli teren wokół budynku, aby nikt do niego nie wchodził. W akcji gaśniczej brały udział 4 jednostki straży pożarnej. W wyniku pożaru dach budynku uległ całkowitemu spaleniu. Żaden z mieszkańców budynku nie odniósł obrażeń. Trwają ustalenia dotyczące przyczyn powstania pożaru.


  Najtragiczniejsze pożary na Pomorzu w 2018 roku


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo