Powiększenie piersi – marzenie wielu pań

  Powiększenie piersi – marzenie wielu pań

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Powiększenie piersi – marzenie wielu pań
  Wiele kobiet marzy o pięknym wyglądzie: ładnej twarzy, zgrabnej sylwetce i pełnych piersiach. Niedostatek urody, za który uważają np. mały lub niedostatecznie foremny biust, jest często przyczyną kompleksów i braku pewności siebie. Obecnie można ingerować w wygląd poszczególnych części ciała, nadając im lepszy, wymarzony kształt. Powiększanie piersi to dziś jeden z najpopularniejszych zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej na świecie.
  Powiększenie piersi – marzenie wielu pań

  Implanty a karmienie piersią


  Młode kobiety, zanim zdecydują się na operację, zastanawiają się, czy możliwe i bezpieczne jest karmienie dziecka powiększoną piersią. Przyjmuje się, że obecność implantu nie stanowi przeszkody w naturalnym karmieniu.

  Co do bezpieczeństwa, trzeba tu zaznaczyć, że zdania w środowisku chirurgów na ten temat są podzielone. Wylanie się silikonu lub roztworu jałowej soli fizjologicznej do piersi może być powodem stanu zapalnego. W ciąży i w okresie laktacji piersi powiększają się i wywierają większy ucisk na implanty, które mogą wówczas łatwiej ulec uszkodzeniu. Z tego powodu część lekarzy podtrzymuje stanowisko, że nie należy ryzykować i decydować się na powiększanie piersi przed urodzeniem dziecka. Druga grupa specjalistów uważa natomiast, że obecnie produkowane implanty są tak doskonałe i trwałe, że nie stanowią żadnego zagrożenia. Dodają również, że dobrze wykonana operacja, przez doświadczonego chirurga plastycznego, daje kobiecie gwarancję uniknięcia jakichkolwiek komplikacji związanych z wszczepieniem implantów.

  Przed operacją

  Przed zabiegiem konieczna jest wizyta konsultacyjna. Podczas rozmowy pacjentka nakreśla swoje oczekiwania, natomiast lekarz ocenia biust i dokonuje analizy. Do wyboru pozostaje kilka rodzajów implantów: o różnej strukturze, okrągłe lub o kształcie anatomicznym i to chirurg decyduje, które najlepiej sprawdzą się w danym przypadku. Podczas tej wizyty pada również szereg pytań dotyczących przebytych chorób, aktualnych schorzeń i leków zażywanych przez pacjentkę. To bardzo istotne i należy o wszystkim szczerze opowiedzieć, niektóre czynniki stanowią bowiem przeciwwskazania do zabiegu. Więcej na ten temat znaleźć można tutaj.

  Przed operacją należy również wykonać serię badań. Są to:
  • morfologia, grupa krwi,
  • OB,
  • elektrolity w surowicy krwi: Na, K, Mg, Cl,
  • INR, APTT, wskaźnik PT,
  • mammografia (od 40 r. życia),
  • USG piersi z opisem,
  • EKG z opisem,
  • dodatkowe badania wyznaczone przez lekarza,
  • oznaczenie antygenu HBs lub szczepienie przeciwko WZW B.

  Powiększanie biustu


  Zabieg trwa około 2 godzin, a w czasie jego trwania kobieta jest znieczulana ogólnie. Specjalista nacina pierś w fałdzie podpiersiowym albo wokół otoczki, opanowuje krwawienie i zakłada dren. Następnie formuje kieszeń – może to zrobić pod samym gruczołem albo pod mięśniem na klatce piersiowej – i wkłada do niej implant. Po wykonaniu tych czynności rana zostaje zszyta warstwowo ranę. Ostatnim elementem jest założenie opatrunku. Po zabiegu konieczne jest pozostanie w szpitalu na całą dobę.

  Powstałe blizny pooperacyjne, są z reguły mało dostrzegalne. Aby efekt wizualny był jak najlepszy, od 3 tygodnia po zabiegu należy jednak stosować specjalne maści. Przez 4 tygodnie od wszczepienia implantów trzeba nosić specjalny biustonosz stabilizacyjny i ograniczać aktywność fizyczną, do pracy natomiast można wrócić już po tygodniu.

  Hybrydowe powiększanie piersi


  Operacja ta uważana jest za bardzo bezpieczną dla zdrowia, ryzyko wystąpienia infekcji jest tu minimalne. Dzięki zabiegowi hybrydowemu uzyskuje się ładny, naturalny kształt biustu. Pod gruczołem piersiowym umieszcza się implant, a cały kształt uzupełniany jest tłuszczem autologicznym. Ten naturalny wypełniacz wspaniale kształtuje pierś, przyczyniając się zwłaszcza do jego większej jędrności. Warto dodać, że hybrydowe powiększanie piersi jest znacznie bezpieczniejsze od wszczepienia samego implantu.

  Operacje plastyczne mają na celu poprawienie urody, dlatego wymagają od lekarzy umiejętności na najwyższym poziomie. Najlepszych chirurgów plastycznych znaleźć można na www.tourmedica.pl.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo