Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 05godz.
  • 47min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Powiat człuchowski: Straż już powołali, fotoradar... kupią

Wojciech Piepiorka
W ubiegłym roku Straż Gminną powołano w Rzeczenicy
W ubiegłym roku Straż Gminną powołano w Rzeczenicy Wojciech Piepiorka
Kierowcy trzymajcie się za portfele - tak sołtysi z gminy Debrzno (powiat człuchowski) komentowali na piątkowej sesji przyklepanie przez Radę Miejską uchwały o powołaniu Straży Miejskiej.

Awantury na piątkowym posiedzeniu nie było, ale ta trwała przez kilka miesięcy na posiedzeniach komisji przy radzie. Ostatecznie przeciwnicy utworzenia służby, zwanej przez niektórych dzieckiem burmistrza Mirosława Buraka, pozostali w mniejszości i za powołaniem straży zagłosowało 12 z 15 radnych (wstrzymał się Jan Adam Beme, a przeciwni byli Elżbieta Gonia-Lasek i Zdzisław Marek).

Debrzno stało się trzecim samorządem w powiecie, po gminach wiejskich Człuchów i Rzeczenica, który powołał własną służbę. Tym samym po drogach krajowych na terenie powiatu człuchowskiego, czyli "22" (popularna berlinka) oraz "25", fotoradaru będzie się można spodziewać wszędzie, tyko nie w samym Człuchowie. Gmina Debrzno wcześniej planowała fotoradar dla Straży Miejskiej wziąć w leasing, ale ostatecznie zdecydowano o jego zakupie.

- Chcemy, by straż działała całodobowa i żeby strażnicy byli widziani w każdym zakątku gminy. Jednostka nie ma być batem na mieszkańców - zapewnia burmistrz Mirosław Burak.

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie