Powiat bierze PPKS niczym kota w worku

  Powiat bierze PPKS niczym kota w worku

  Leszek Literski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Powiat bytowski jest coraz bliżej przejęcia Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Bytowie. Decyzję o przekazaniu większościowego pakietu akcji tego przewoźnika Ministerstwo Skarbu ma podjąć w listopadzie. Władze powiatu mają poparcie wszystkich samorządów gminnych.
  Jest tylko jeden problem. Obecny prezes PPKS nie zamierza udostępniać aktualnych danych finansowych, bo od początku negocjacji sprzeciwia się przejęciu firmy przez powiat. Od kilku miesięcy powtarza więc, że dokumentów nie pokaże, bo samorząd powiatowy nie jest na razie stroną w procesie prywatyzacji.

  - Nie będę się na razie skarżył na prezesa PPKS, który jest nam i tak nieprzychylny. Spokojnie poczekam na otrzymanie pakietu większościowego akcji.
  Dopiero gdy będziemy faktycznymi właścicielami firmy PPKS, zdobędziemy jej wyniki finansowe i będziemy mogli opracować strategię rozwoju - mówi spokojnie Jacek Żmuda-Trzebiatowski, starosta bytowski. - Moim zdaniem, robimy dobry interes. Przejęcie tej firmy to inwestycja perspektywiczna - dodaje.

  Próbowaliśmy skontaktować się z prezesem firmy PPKS. Nie udało się. Wiadomo jednak, że powiatowy samorząd idzie w ciemno, ponieważ liczy, że nie straci na tym interesie. Wójtowie poszczególnych gmin też wspierają powierzenie przewoźnika powiatowi bytowskiemu, bo liczą na to, że dzięki temu przetrwają nawet najmniej dochodowe połączenia.

  Z kolei Adam Treder, prezes PPKS sprzeciwia się i od początku sygnalizuje, że spółce potrzeba inwestora z workiem pieniędzy, a nie zadłużonego powiatu. Stąd też nie zdobył się na wyciągnięcie wyników finansowych firmy, której przejęcie jest już postanowione, bo zgodziło się na to Ministerstwo Skarbu.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo