18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Powalczyli tylko w pierwszej połowie. Asseco Prokom Gdynia bezsilny w starciu ze Stelmetem [ZDJĘCIA]

Paweł Durkiewicz
To nie był szczęśliwy dzień dla gdyńskich ligowców. Koszykarze Asseco Prokomu ulegli we własnej hali drużynie Stelmetu Zielona Góra 83:94, z kolei Start przegrał w Koszalinie z AZS 50:68.

Zdecydowanym faworytem meczu w Gdyni był Stelmet Zielona Góra i nie zmieniała tego decyzja władz Tauron Basket Ligi z czwartku.

Władze ekstraklasy zawiesiły największą gwiazdę lubuskiej ekipy, Waltera Hodge'a, który po zakończeniu poprzedniego meczu z Treflem Sopot zaatakował werbalnie jednego z sędziów. Nie był to bynajmniej pierwszy taki występek Portorykańczyka, nie dziwi więc fakt, że wobec recydywy koszykarz został wykluczony z gry w dwóch kolejnych meczach ligowych.

W pierwszej połowie spotkania gracze trenera Andrzeja Adamka trzymali się dzielnie głównie dzięki świetnej postawie Przemysława Zamojskiego, który w samej pierwszej kwarcie zdobył 13 punktów.

Z czasem koszykarze zielonogórskiego Stelmetu przejęli jednak inicjatywę, a największym atutem gości był Amerykanin Quinton Hosley. W obronie Amerykanin "zaopiekował się" Zamojskim, a w ataku trafiał do kosza na dobrej skuteczności. Trzecią część zielonogórzanie wygrali różnicą 15 "oczek" i sprawa zwycięstwa w meczu była już praktycznie przesądzona.

Wśród przyjezdnych dobry mecz zaliczył Łukasz Koszarek (11 asyst), który jeszcze miesiąc temu z powodzeniem reprezentował drużynę Asseco Prokomu Gdynia.

Swój mecz przegrali też koszykarze gdyńskiego Startu. Beniaminek TBL przegrał w Koszalinie z drużyną AZS. Gracze trenera Davida Dedka dopiero w ostatniej akcji meczu osiągnęli granicę przyzwoitości, czyli 50 zdobytych punktów.

Asseco Prokom Gdynia - Stelmet Zielona Góra 83:94 (19:23, 28:23, 10:25, 26:23)

Asseco Prokom: Zamojski 29 (5), Mahalbasić 16, Ponitka 15 (1), Śnieg 12, Szczotka 5, Witka 4, Roszyk 2, Pamuła 0

Stelmet: Hosley 27 (3), Koszarek 16 (3), Stević 16, Borovnjak 12, Sroka 8 (2), Chanas 7 (1), Cesnauskis 6, Białek 2

AZS Koszalin - Start Gdynia 68:50 (21:13, 15:14, 20:14, 12:9)

AZS: Wiśniewski 16 (1), Leończyk 15, Wołoszyn 14 (4), Jones 10 (2), Henry 10 (1), Mielczarek 3 (1), Milicić 0, Bigus 0, Bieg 0, Śpica 0

Start: Rothbart 14, Jankowski 8 (2), Wojdyła 7 (1), Kowalczyk 6 (2), Mordzak 6 (1), Pełka 4, Malczyk 3 (1), Andrzejewski 2, Pietkiewicz 0