MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pow. starogardzki: Zablokują drogi wojewódzkie, jeśli nie zostaną przebudowane

Maciej Jędrzyński
Jeśli nie dowiemy się, kiedy drogi zostaną przebudowane, zrobimy na nich blokadę - zapowiadają mieszkańcy sąsiadujących ze sobą wsi Jabłowo i Lipinki Szlacheckie, w gminie Starogard Gdański. Chodzi o drogi wojewódzkie nr 222 oraz nr 229, a planowana na 29 czerwca blokada polegałaby np. na ciągłym przechodzeniu przez jezdnię.

W Lipinkach Szlacheckich ma ona trwać w godz. 6-10 i 13-16, a w Jabłowie w godz. 10-13 i 16-19. Rady sołeckie obu wsi wysłały informujące o tym pismo do marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz do wiadomości m.in. Zarządu Dróg Wojewódzkich, miejscowych samorządów, policji i parlamentarzystów.

10 czerwca w Trzebielinie zablokują drogę nr 21

Mieszkańcy podkreślają, że z dróg tych korzystają kierowcy np. zjeżdżający z A1 w kierunku Starogardu i ruch jest coraz bardziej natężony i niebezpieczny.
- Nasze dzieci muszą chodzić do szkoły wzdłuż jezdni polnym poboczem, brakuje przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej - wymienia Małgorzata Wylęgły z Rady Sołeckiej wsi Lipinki Szlacheckie, gdzie powstała inicjatywa blokady.

- Czekamy przez miesiąc na konkretną odpowiedź, kiedy zacznie się przebudowa, w przeciwnym razie będzie blokada - ostrzega Grażyna Biodrowska, sołtys Jabłowa.
W Urzędzie Marszałkowskim informują, że jest już dokumentacja potrzebna do przebudowy dróg Starogard - Jabłowo (222) oraz Jabłowo - Ropuchy (229).

Blokada berlinki na trasie Chojnice - Czerski

- Możliwe, że przebudowa zacznie się w przyszłym roku, ale to jest uzależnione od tego, czy będą na to pieniądze - mówi Danuta Usarek, p.o. dyrektor Departamentu Infrastruktury.
Jak się dowiedzieliśmy, brane jest pod uwagę pozyskanie na ten cel środków unijnych w drodze konkursu, który ma być ogłoszony w styczniu 2012 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki