Poszukiwani przez policję w Lęborku [zdjęcia]

  Poszukiwani przez policję w Lęborku [zdjęcia]

  Piotr Furtak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Poszukiwany. Andrzej Kasprzyszak,syn Czesława i Jadwigi z domu Rucińska, urodzony 25 marca 1961 roku w Januszkowie. Ostatnio zamieszkały w Cewicach na
  1/4
  przejdź do galerii

  Poszukiwany. Andrzej Kasprzyszak,syn Czesława i Jadwigi z domu Rucińska, urodzony 25 marca 1961 roku w Januszkowie. Ostatnio zamieszkały w Cewicach na Osiedlu XL-lecia PRL 10/9

  W sumie z rejonu lęborskiego na stronie www.pomorska.policja.gov.pl znajduje się aż siedem osób z Lęborka i okolic.
  Warto zaznaczyć, że zgodnie z polskim prawem, za pomoc w ukrywaniu przestępców grozi nawet pięć lat pozbawienia wolności. Z drugiej strony, policjanci gwarantują anonimowość osobom przekazującym informacje, dzięki którym udałoby się zatrzymać osoby poszukiwane.


  Po wcześniejszych publikacjach prasowych na temat osób poszukiwanych listami gończymi udało się ustalić miejsce pobytu dwóch osób, które policjanci usiłowali namierzyć od kilku lat. Co więcej, jedna z kobiet sama się zgłosiła do komendy policji, gdy zobaczyła swoje zdjęcie i opis w jednej z ogólnopolskich gazet.

  Tym razem lęborscy policjanci ujawnili również dane osób zaginionych. - Te osoby nie są podejrzewane o popełnienie przestępstw - zaznacza mł. aspirant Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiego komendanta policji. - Ci ludzie wyszli z domu i nie wrócili. Ich charakterystyki i zdjęcia publikujemy, gdyż poprosili nas o to najbliżsi tych osób. Zaginionych jest oczywiście więcej, ale publikacje ich zdjęć i opisy możemy zamieścić w internecie wyłącznie na wyraźną prośbę najbliższych.


  Zaginiony jest też Bogusław Janik, który po raz ostatni był widziany w Łebie 11 lutego bieżącego roku. Są też jednak osoby zaginione od kilkunastu lat.

  Jako zaginięcia traktowane są również ucieczki małoletnich z placówek wielofunkcyjnych. Obecnie policjanci poszukują trzech takich osób.

  Poszukiwani


  Andrzej Kasprzyszak,syn Czesława i Jadwigi z domu Rucińska, urodzony 25 marca 1961 roku w Januszkowie. Ostatnio zamieszkały w Cewicach na Osiedlu XL-lecia PRL 10/9
  Oczy jasne, waga ponad 90 kg, włosy ciemne, cera śniada. Poszukiwany na podstawie listów gończych, wydanych m.in. przez Sąd Rejonowy w Lęborku. Poszukiwany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu ww. proszone są o kontakt pod numerem telefonu 112, 997 lub 59 863 48 56.

  Mariusz Zając syn Zbigniewa i Zofii z domu Lorenc, urodzony 13 sierpnia 1977 roku w Bytowie. Zamieszkały w Mostach, przy ul. Glinianej 19. Mężczyzna poszukiwany na podstawie listów gończych wydanych m.in. przez Sąd Rejonowy w Lęborku. Sąd, prokuratura i policja poszukuje go m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu mężczyzny proszone są o kontakt pod numerem telefonu 112, 997 lub 59 863 48 56.

  Zaginęli  Mieczysław Oleszczuk Syn Jana i Janiny z do- mu Demianiuk, urodzony 17 lutego 1954 roku w Lęborku. Zamieszkały Lębork, ul. Weterynaryjna 34. Wyszedł z domu na początku października. Rysopis: średnia budowa ciała, wzrost 176 cm, waga 93 kg, oczy szare, włosy krótkie, siwe, czesane na bok, twarz owalna, nos szeroki, uszy normalne, braki w uzębieniu. Znaki szczególne: ślad po oparzeniu na lewym boku i na jednej łydce zabliźniona rana po pogryzieniu przez psa. Uzależniony od alkoholu i papierosów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo