reklama

Pościel To z głową: jak dobrać odpowiedni rozmiar pościeli i kołdry?

Artykuł sponsorowany

Przed zakupem kompletu pościeli warto zweryfikować rozmiar łóżka, dla którego pościel ma zostać dobrana, wysokość materaca oraz wzrost i ilość osób, którym pościel będzie służyła. Pościel, wykonana z wysokiej jakości naturalnych materiałów jest trwała w użytkowaniu oraz zapewnia komfortowy wypoczynek, dlatego wybierając komplet bielizny pościelowej warto dobrać odpowiedni rozmiar. Przed dokonaniem zakupu pościeli z pewnością konieczne będzie wypełnianie w postaci kołdry i poduszki. Rozmiar kołdry i poduszek będzie w największym stopniu warunkował rozmiar pościeli, który musi doskonale pasować do wypełniania, aby zawartość nie przemieszczała się wewnątrz pościeli podczas snu.

Pościel, której rozmiar odpowiada najmłodszym

Przy zakupie pościeli do łóżeczka niemowlęcego warto kierować się niewielką ilością miejsca. Nie należy kupować zbyt dużego kompletu pościeli, który uniemożliwi dziecku swobodny ruch podczas snu. Odpowiedni rozmiar pościeli do łóżeczka niemowlęcego to 70x100 cm (poszewka na kołdrę) i 30x40 cm (poszewka na poduszkę). Przy wyborze pościeli sugerujmy się wymiarami wypełnienia, które powinny wynosić do 5 cm mniej od długości boku pościeli. Dla najmłodszych wybierajmy naturalną bawełnę. Starsze dzieci, które w swoich kolorowych pokojach posiadają łóżka z motywami postaci lub bajkowych przedmiotów, najczęściej wypoczywają na powierzchni 70x140 cm. Do takiej wielkości łóżka, zajmowanego przez dziecko w wieku przedszkolnym najbardziej sprawdzi się pościel o wymiarach 100x135 cm, jednak jest ona niezbyt popularnym rozmiarem wśród szerokiej oferty dostępnych kompletów. Dla dziecka przedszkolnego można dobrać zestaw, który jest odpowiedni również dla  starszych dzieci oraz dorosłych, wypoczywających na pojedynczym łóżku. Pościel o wymiarach 140x200 cm sprawdzi się doskonale, a jej powszechnie dostępny rozmiar zagwarantuje dużą możliwość doboru wzorów. Poszewka na poduszkę jest dostępna w wymiarach 70x80 cm, w zestawie z kołdrą 140x200 cm znajdziemy jedną sztukę.

Najpopularniejsze wymiary pościeli, kiedy się sprawdzą?

Poza rozmiarem pościeli, odpowiadającej łóżkom pojedynczym o szerokości od 80 do 90 cm - 140x200 cm kołdra i 70x80 cm poduszka, które odpowiednie są dla starszych dzieci oraz dorosłych, zajmujących pojedyncze łóżko, bardzo popularnym rozmiarem pościeli jest 160x200 cm w zestawie z dwiema poduszkami o wymiarach 70x80 cm. Pościel w tym rozmiarze sprawdzi się dla łóżka o szerokości 140 do 160 cm. Odpowiednia jest dla dwóch osób dorosłych. Rozmiar pościeli o szerokości 160 cm umożliwia komfortowy wypoczynek dwóch osób dorosłych, jednak osoby, ceniące znaczną przestrzeń wypoczynkową oraz mogące pozwolić sobie na dużą sypialnię, powinny wybrać pościel większą. Popularny, uniwersalny rozmiar pościeli jest najczęściej wybierany z uwagi na praktyczne wymiary oraz dużą możliwość wyboru wzorów. 

Duże rozmiary pościeli dla najszerszych łóżek

Rama łóżka podwójnego, o szerokości od 160 do 180 cm będzie odpowiednia, aby dobrać do niej największy rozmiar pościeli, odpowiadający szerokości 200 do 220 cm. kołdra o takiej szerokości będzie doskonale prezentowała się na dużym, podwójnym łóżku, a komfortowy wypoczynek dwóch osób dorosłych będzie zapewniony. W zestawie dołączone są dwie poszewki na poduszki o wymiarach 70x80 cm. Jak dobrać odpowiedni rozmiar pościeli na łóżko rozkładane lub kanapę, która służy gościom w sporadycznych sytuacjach? Najlepiej jest wybrać uniwersalny rozmiar pościeli, 160x200 cm z dwiema poszewkami na poduszki 70x80 cm, aby zarówno jedna, jak i dwie osoby dorosłe mogły komfortowo wypocząć. Rozmiar pościeli ma duże znaczenie podczas prania i prasowania tekstyliów. Warto pamiętać, aby największe komplety prać bez dodatku innych przedmiotów, ich waga może być wystarczającym obciążeniem dla bębna pralki. Pościele niemowlęce najodpowiedniejsze są z suwakiem, aby uniknąć ryzyka połknięcia guzików przez dziecko, natomiast największe komplety poza suwakami dostępne są często w praktycznej wersji z zakładką.

Przedstawione w publikacji pościele i kołdry pochodzą ze sklepu internetowego Pościel To – www.posciel.to/koldry.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie