Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Port Gdańsk zaprasza inwestorów do przetargów na dwie działki w Porcie Wewnętrznym

MT
Na terenie portu jest jeszcze dużo atrakcyjnych terenów dla inwestorów.
Na terenie portu jest jeszcze dużo atrakcyjnych terenów dla inwestorów. Port Gdańsk
Gdański port ma do zaoferowania inwestorom atrakcyjne i dobrze skomunikowane tereny w Porcie Wewnętrznym. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA ogłosił dwa przetargi na oddanie w najem nieruchomości gruntowych.

Działki zlokalizowane są na terenie Poru Wewnętrznego, który w ostatnich latach przechodzi transformację. ZMPG realizuje tam wielomilionowe inwestycje. Kluczową dla funkcjonowania Portu Wewnętrznego była „Modernizacja toru wodnego, rozbudowa nabrzeży oraz poprawa warunków żeglugi”, która umożliwiła wprowadzenie jeszcze większych jednostek do portu. Ta wieloletnia inwestycja, zakończona w połowie br., obejmowała swoim zakresem nabrzeża o łącznej długości ok. 5 km, oraz 7 kilometrowy tor wodny.

Dzięki modernizacji toru wodnego, zwiększyło się dopuszczalne zanurzenie statków wchodzących do portu wewnętrznego.

- Naszym atutem jest też to, że jesteśmy portem uniwersalnym, bez ograniczeń, wolnym od zalodzenia, głębokowodnym. Baseny portowe mają do 17 m głębokości, co umożliwia przyjmowanie największych kontenerowców świata oraz największych masowców, które wpływają na Bałtyk - wyjaśnia Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk. - Zadaniem zarządu portu jest stwarzanie możliwości. Tak też czynimy. Jeśli teren jest uporządkowany, dobrze uzbrojony, skomunikowany, znajdzie się inwestor. W Porcie Gdańsk mamy jeszcze ponad 100 ha, na których mogą zostać zrealizowane inwestycje.

Pierwsza oferowana w przetargu nieruchomość zlokalizowana jest przy ul. Ku Ujściu i ul. Chemików, jest zabudowana i liczy 3,58 ha. Niewątpliwym atutem tej nieruchomości jest dostęp do Nabrzeża Przemysłowego III i jej doskonałe skomunikowanie.

Na tym terenie znajduje się kryty magazyn masowy, który może pomieścić około 75 tys. ton ładunków sypkich. To jeden z największych tego typu obiektów w polskich portach. Co ważne jest on połączony taśmociągami z nabrzeżem oraz ma dostęp do sieci kolejowej.

Drugi przetarg dotyczy oddania w najem niezabudowanej nieruchomości gruntowej o powierzchni ponad 4,7 ha, zlokalizowanej w pobliżu trasy Sucharskiego. Nieruchomość jest bezpośrednio z nią skomunikowana. Ponadto znajduje się w bliskim sąsiedztwie nabrzeży i placów, gdzie przeładowywany i składowany jest węgiel. Stwarza to sprzyjające okoliczności do adaptacji terenu pod tego typu działalność.

Port Gdańsk jest najszybciej rozwijającym się portem w Europie ostatniej dekady, z dynamiką wzrostu na poziomie 110 proc. Nowoczesne terminale przeładunkowe, wydajna infrastruktura dostępowa do portu oraz bogata siatka połączeń żeglugowych sprawiają, że Port Gdańsk z roku na rok coraz bardziej umacnia swoją pozycję na Bałtyku. Według rankingu największych bałtyckich portów, plasuje się na drugim miejscu pod względem przeładunków ogółem. Ale w zakresie obrotów kontenerowych jest niewątpliwym liderem.

Więcej informacji na stronie przetargi.portgdansk.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki