Port Gdańsk pomaga medykom z Pomorza i seniorom

Materiał informacyjny Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
Od początku pandemii Port Gdańsk angażuje się w różnego rodzaju akcje mające na celu pomoc w walce z koronawirusem. Beneficjentami pomocy są między innymi placówki medyczne, jak i ratownicy medyczni z regionu Pomorza, a także seniorzy z okolic Nowego Portu i Stogów.

#PortGdańskWspiera

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk wyposażył cztery pomorskie placówki medyczne w niezbędny do walki z Covid-19 sprzęt. W ramach wspólnej akcji z gdyńskim portem #dzielmysiedobrem, przekazał do szpitali w Kościerzynie, Gdyni, Gdańsku i Wejherowie 4 analizatory do diagnostyki zakażeń SARS-CoV-2. Sfinansował zakup środków ochrony osobistej (przyłbic ochronnych, maseczek, gogli, fartuchów, kombinezonów), czy lodówek turystycznych do przewożenia materiału biologicznego i generatorów ozonu. Przekazał także Państwowej Straży Pożarnej 10 namiotów z pełnym wyposażeniem, z ogrzewaniem i oświetleniem, które mogą służyć za tymczasowe izby przyjęć. Portowcy przyłączyli się też do akcji #PosiłekzaWysiłek, koordynowanej przez Gdańską Fundację Rozwoju Gospodarczego, w ramach której od kwietnia do końca czerwca ub.r. przygotowano 10 tysięcy dwudaniowych obiadów, które trafiły do lekarzy i pielęgniarek z gdańskich szpitali, a także samotnych seniorów.

- Ponad 30% mieszkańców dzielnic Nowy Port i Stogi to osoby powyżej 60-tego roku życia, czyli właściwie można powiedzieć, że co trzeci mieszkaniec tych dzielnic to senior - komentuje Dorota Bukowska, kierownik Centrum Pracy Socjalnej 2 w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

- Jesienią, w związku z kolejną falą zachorowań, zapoczątkowaliśmy akcję #PortGdańskWspiera. Zdecydowaliśmy się pomagać lokalnie. Inicjatywa miała na celu zapewnienie ciepłych posiłków ratownikom i seniorom z najbliższych nam okolic – mówi Anna Drozd, rzecznik prasowy Portu Gdańsk.

- Tą akcją chcemy wesprzeć każdego ratownika, który aktualnie ma dyżur. Łączna liczba ratowników, w tym pielęgniarek i lekarzy, którzy pełnią dyżur to około 200 osób na danym zespole ratownictwa medycznego. Staramy się dotrzeć do wszystkich zespołów ratownictwa medycznego w województwie pomorskim - mówi Łukasz Wrycz-Rekowski, wiceprezes Fundacji AID Ratunek.

- Przez blisko 3 miesiące sfinansowaliśmy ponad 8 tys. posiłków dla ratowników medycznych z regionu Pomorza, Banku Żywności w Nowym Porcie oraz seniorów, by ułatwić im ich codzienne funkcjonowanie. Posiłki trafiają codziennie bezpośrednio do ich domów – dodaje Anna Drozd.

- Często są to osoby samotne, nie mające bliskiej osoby, którą mogłyby poprosić o zrobienie zakupów, czy o jakąkolwiek pomoc, stąd ta akcja jest dla nich bardzo dużym wsparciem - mówi Paweł Turski z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Rozumiemy jak ważne jest to wsparcie. Ze względu na lokalizację portu, czujemy się częścią społeczności zarówno Nowego Portu jak i Stogów, dlatego zdecydowaliśmy się pomagać – reasumuje rzeczniczka Portu Gdańsk.

Wideo

Dodaj ogłoszenie