Port Gdańsk podejmuje kolejną współpracę z Wydziałem Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniką Gdańską

Mateusz TkarskiZaktualizowano 
Port Gdańsk podejmuje kolejną współpracę z Politechniką Gdańską. Dotyczy projektów realizowanych przez studentów w ramach projektów grupowych na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

Projekt grupowy to przedmiot, który uczy studentów współpracy podczas rozwiązywania konkretnych problemów. Od ponad dziesięciu lat znajduje się w programie wszystkich kierunków studiów stacjonarnych II stopnia na Wydziale ETI. Przy projekcie studenci pracują w grupach złożonych z 3-5 osób. Przez dwa semestry przygotowują rozwiązania rzeczywistych problemów. Najlepsze z nich zdobędą nagrody pieniężne, ufundowane przez dziekana, oraz wyróżnienia. Projekty grupowe przeważnie realizowane są na zlecenie zewnętrznych partnerów.

Przeczytaj koniecznie: Wyniki Port Gdańsk za 2018 rok. Kolejny rekord i awans na Bałtyku. Przez gdańskie nabrzeża i terminale przeszło blisko 50 mln ton ładunków

7 najlepszych projektów, zrealizowanych w 2018 roku: mobilny robot inspekcyjny dla inteligentnych budynków, domowa stacja pomiaru jakości powietrza, model samochodu z automatycznym rozpoznawaniem sygnalizacji świetlnej, mobilny system wspomagania działań poszukiwawczo-ratowniczych, model uniwersalnej frezarko-wiertarki sterowanej numerycznie do prototypowania PCB, rozwój framworka MedTagger oraz opracowanie rozwiązania pozwalającego na czytanie z ruchu warg zaprezentowano na tegorocznej inauguracji studiów II stopnia.

Przeczytaj więcej na temat gdańskiego portu >

- Port Gdańsk wziął udział w tegorocznej inauguracji, ponieważ widzimy obustronne korzyści z udziału w tym przedsięwzięciu. Po pierwsze, możemy skorzystać z kreatywności studentów przy realizacji projektów z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Po drugie, młodzi naukowcy mogą u nas przetestować zrealizowane koncepcje, jak również uzyskać praktyczne informacje na temat pracy w porcie morskim. Jesteśmy zainteresowani taką formą współpracy z Wydziałem ETI i jego studentami w kolejnej edycji, czyli w 2019 roku. Z przyjemnością bierzemy udział w projektach, które są rozwojowe i mogą przyczynić się do usprawnienia pracy w gdańskim porcie - tłumaczy Jowita Zielinkiewicz, dyr. Działu Innowacji i Pozyskiwania Funduszy w ZMPG.

Zobacz też: Rozbudowa w Porcie Zewnętrznym. Wiadukt budowany przez NDI ma już konstrukcję nośną [zdjęcia]

Port Gdańsk. Rozbudowa w Porcie Zewnętrznym. Wiadukt budowan...

BALTEXPO 2017. Łukasz Greinke, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie