Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Porodówka w Clinica Medica w Gdyni [ZDJĘCIA]

opr. red.
materiały Clinica Medica
Jak wygląda porodówka w prywatnej placówce Clinica Medica w Gdyni? Sprawdźcie najważniejsze informacje i zobaczcie zdjęcia!

GDYNIA - Clinica Medica spółka z o.o. (placówka prywatna)Gdynia, ul. Mireckiego 11

tel. 24h - 58 661 01 03

Oddział jest zarejestrowany u wojewody i spełnia wszystkie wymagania formalne. Nie posiada na chwilę obecną kontraktu z NFZ.

Oddział położniczo-neonatologiczny oferuje wyłącznie porody odpłatne. W koszt porodu wchodzi opieka przedporodowa w postaci cotygodniowych wizyt kontrolnych w Oddziale, poród, opieka poporodowa nad matką i dzieckiem w tym wszystkie niezbędne badania diagnostyczne, profilaktyczne i szczepienia (BCG, Engerix B). Cena nie ulega zmianie w przypadku przedłużonego pobytu ze względów medycznych zarówno ze strony matki, jak i dziecka.

Cena porodu fizjologicznego – 7000 zł
Cena ciecia cesarskiego – 8000 zł.

Trakt porodowy
Oddział dysponuje dwoma salami porodowymi oraz salą cięć cesarskich. Każda z sal posiada własny węzeł sanitarny z prysznicem i ubikacją. Sale wyposażone są w łóżka porodowe z możliwością regulacji pozycji dogodnej dla rodzącej, a także w drabinki, worki sako, piłki z których rodzące mogą korzystać w I i II okresie porodu. Na Oddziale znajdują się również aparaty KTG oraz USG.

Kwalifikacje do porodu odbywają się codziennie. Warunkiem odbycia wizyty kwalifikacyjnej jest ukończony 36 tydzień ciąży. Zakres wizyty obejmuje badanie KTG, konsultację anestezjologiczną oraz położniczą.

Cięcia cesarskie wykonywane są ze wskazań medycznych w indywidualnie ustalonych terminach, jak również w wyniku nieprawidłowego przebiegu porodu.

Znieczulenie
Dyżurny zespół anestezjologiczny zapewnia każdej rodzącej możliwość skorzystania ze znieczulenia zewnątrzoponowego, jak również z nieinwazyjnego wziewnego środka przeciwbólowego Entonox oraz elektrostymulatora TENS.

Sale
Oddział posiada 4 sale poporodowe dwuosobowe. Każda z sal wyposażona jest w łazienkę (prysznic, ubikacja), telewizor oraz dostęp do internetu bezprzewodowego. Odwiedziny odbywają się w salach położnic w dowolnych godzinach. Oferujemy także porody rodzinne i lotosowe.

Oddział neonatologii
Wyposażony jest w inkubatory zamknięte, lampy do fototerapii, pompy infuzyjne, stanowiska reanimacyjne z promiennikami ciepła, aparat do wspomagania oddechu typu InfantFlow. Noworodki urodzone na tym oddziale są pod stałą opieką lekarzy neonatologów. Wykonująwszystkie niezbędne badania laboratoryjne oraz konsultacje specjalistów.

Wszystkie noworodki objęte są skriningiem ( otoemisja akustyczna, testy na wykrycie wad rozwojowych, test pulsoksymetryczny wykonywany w celu wykrycia krytycznych wad serca). W obrębie Oddziału funkcjonuje Poradnia Neonatologiczna świadcząca opiekę nad noworodkiem do 6 tygodnia życia.

Ordynator
Kadrę oddziału stanowi zespół lekarzy ginekologów -położników , neonatologów, anestezjologów oraz położnych i pielęgniarek z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Ordynatorem Oddziału Położniczo-Neonatologicznego jest lek. med Sławomir Birkholz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki