Porażki koszykarzy Polpharmy i Energi Czarnych

To nie był udany weekend dla pomorskich drużyn w koszykarskiej Tauron Basket Lidze. Zespoły Energi Czarnych Słupsk i Polpharmy Starogard przegrały swoje wyjazdowe mecze.

Przez trzy kwarty to był wyrównany mecz, chociaż najlepsi koszykarze słupskiego zespołu mieli problemy z oddawaniem celnych rzutów. Po trzech kwartach Rosa miała tylko cztery przewagi i losy meczu były otwarte. Czarni jednak katastrofalnie spisali się w ostatniej odsłonie spotkania i ostatecznie doznali wysokiej porażki w Radomiu.

Rosa Radom - Energa Czarni Słupsk 79:60 (21:16, 17:16, 14:16, 27:12)

Rosa: Thomas 19, Harris 19, Sokołowski 13, Witka 8, Szymkiewicz 7, Zajcew 6, Jeszke 3, Hajrić 2, Adams 2, Zegzuła 0, Schenk 0, Bonarek 0

Energa Czarni: Campbell 16, Mbodj 16, Blassingame 10, Mokros 8, Seweryn 6, Borowski 4, Cesnauskis 0

Polpharma dobrze zaczęła to spotkanie. Mecz był wprawdzie wyrównany, ale to koszykarze ze Starogardu mieli lekką przewagę. W efekcie wygrali pierwszą połowę 33:31. Wszystko odwróciło się w trzeciej kwarcie, którą Polpharma zagrała bardzo źle. Stal odskoczyła na siedem punktów i jiż nie dała sobie odebrać zwycięstwa.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański 75:67 (12:14, 19:19, 23:14, 21:20)

Stal: Sroka 15, Nikolov 14, Millage 14, Delaney 12, Ochońko 7, Suliński 6, Wangmene 4, Kaczmarczyk 3, Żurawski 0, Zębski 0

Polpharma: Flieger 15, Kinloch 15, Hicks 13, Diduszko 7, Wojdyła 7, Mirković 4, Dee 4, Tiller 2, Szymański 0, Renkiel 0