Porażka UKS w starciu z Energą Koszalin [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

W ostatnim meczu przed własną publicznością szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna przegrały z Energą Koszalin.

Mecz rozgrywany w sali sportowej w Wielkim Klinczu bardzo dobrze zaczęły przyjezdne, które szybko znalazły drogę do bramki kościerzynianek. Jednak zespół Dariusza Męczykowskiego nie pozwolił na totalne rozwinięcie skrzydeł przeciwniczkom. Przez całą pierwszą połowę kibice mogli śledzić bardzo wyrównany pojedynek, o czym świadczy wynik z końca pierwszej partii 14:13 dla Energi.

Druga połowa miała niestety już zupełnie inny przebieg. Koszalinianki konsekwentnie zaczęły budować swoją przewagę, która po kwadransie gry w drugiej połowie wynosiła już sześć bramek. Przyjezdne zaskoczyły kościerski zespół szybkimi akcjami, a także kontratakami. Na 10 minut przed końcową syreną podopieczne Dariusza Męczykowskiego zaczęły niwelować straty i zmniejszyły je do trzech trafień. Jednak sama końcówka meczu należała do drużyny Energi Koszalin, która w rezultacie odniosła zasłużone zwycięstwo 31:23. Kolejne spotkanie zespół z Kościerzyny rozegra na wyjeździe 25 marca. Rywalem Kaszubek będzie Kram Start Elbląg.