Popisy strzeleckie piłkarzy Arki Gdynia. Wysoka wygrana w sparingu w Grudziądzu

Szymon Szadurski
Zawodnicy gdyńskiej Arki, korzystając z przerwy w rozgrywkach ekstraklasy, rozgromili w piątek 5:0 (3:0) I-ligową Olimpię Grudziądz.

Żółto-niebiescy najwidoczniej pozazdrościli strzeleckiej formy graczom reprezentacji Polski, której to mecze w eliminacjach do przyszłorocznych finałów mistrzostw świata w Rosji wymusiły przerwę w krajowych rozgrywkach. Tak, jak Robert Lewandowski i spółka byli w czwartek bezlitośni dla Armenii, pokonując rywala 6:1, tak też dzień później aż pięcioma golami z niżej notowanym przeciwnikiem rozprawili się podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego. Ostre strzelanie w Grudziądzu rozpoczął już w 20 min. sparingu Antoni Łukasiewicz, który po dośrodkowaniu Siergieja Kriwca z rzutu rożnego uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy Wojciecha Muzyka. Pomocnik z Białorusi miał więc na koncie asystę, ale wkrótce dołożył do niej dwa gole. W 35 min. trafił z rzutu karnego, a siedem minut później pewnie sfinalizował akcję z Alvaro Reyem. Trener Arki w drugiej połowie wymienił niemal całą jedenastkę, ale gdynianie nie zamierzali się zatrzymać. Po dwóch asystach Tadeusza Sochy kolejne gole dołożyli Mateusz Szwoch i Ruben Jurado.

Arkowcy w ostatnich dniach nie tylko trenują. Zaliczyli też spotkanie integracyjne na Kaszubach. Najbliższy ligowy mecz zagrają z Bruk-Betem Termaliką w Niecieczy 14 października.

Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 0:5 (0:3)

Bramki: Antoni Łukasiewicz (21), Siergiej Kriwiec (36-karny, 43), Mateusz Szwoch (60), Ruben Jurado (84)

Olimpia: Muzyk (46 Królczyk) - Ciechanowski, Goropevsek (46 Woźniak), Zitko, Klimczak - Michalik (84 Waszczuk), Wełna, Handzlik (46 Wolski), Klichowicz (84 Lech), Kaczmarek (46 Popiela) - Salmikivi (75 Poręba)

Arka: Pilarz - Zbozień (46 Socha), Marcjanik (46 Sołdecki), Danch, Helstrup (46 Warcholak) - Kun (46 Nalepa), Łukasiewicz (46 Sambea), Kriwiec (46 Szwoch), Rey (46 Jazvić), Łoś (46 Piesio) - Siemaszko (46 Jurado).

[b]TRZY WRZUTY: Sparing Arki, wyzwania Lechii[b]