POPiS w Radzie Miasta Starogard

  POPiS w Radzie Miasta Starogard

  Maciej Jędrzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W środę najprawdopodobniej będzie wybrany nowy przewodniczący Rady Miasta Starogard Gd. Wiele wskazuje na to, że zostanie nim Piotr Cychnerski z Platformy Obywatelskiej, dotychczasowy wiceprzewodniczący RM.
  Funkcje dwóch przewodniczących pełnić będą radni Prawa i Sprawiedliwości. To konsekwencja zmiany, do jakiej doszło w zeszłym tygodniu w miejskim samorządzie - większością głosów odwołano przewodniczącą RM Helenę Bugaj.

  Argumentowano to tym, że pracami radnych powinna kierować osoba z największego klubu, a obecnie jest to właśnie klub radnych PO. Niektórzy radni (PiS) mieli też inne zastrzeżenia. Według nich, Helena Bugaj odsunęła się od współpracy z większością rady.

  Cychnerski może liczyć na poparcie PO, PiS i Stowarzyszenia Kociewskiego, co daje wystarczającą większość głosów. Radny nie chciał jednak z nami rozmawiać przed dzisiejszą sesją na temat tego, czy zostanie wybrany na tę funkcję.

  - Dopóki nie ma żadnych rozstrzygnięć, niczego nie komentuję - stwierdził krótko Piotr Cychnerski.
  Bardziej rozmowny jest Arkadiusz Banach z PiS, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

  - Obok mnie drugim wiceprzewodniczącym ma być inna osoba z naszego klubu, w rachubę wchodzą dwa nazwiska - informuje Arkadiusz Banach.
  Poza zmianami w prezydium planowane są też zmiany w składach komisji problemowych - pierwszoplanowe role mają odgrywać w nich radni PO, PiS i SK.

  Krytycznie o zmianach wypowiadają się np. radni Starogardzkiego Klubu Samorządowego Radnych Niezależnych, wśród których są m.in. Helena Bugaj i Ryszard Gajda (wcześniej byli oni w klubie PiS).

  - Mamy do czynienia z popisywaniem się politykierstwem i rozdawaniem w radzie stołków - twierdzi kierujący klubem SKS RN Ryszard Gajda.
  Arkadiusz Banach nie zgadza się z takim stawianiem sprawy.

  - Tu nie chodzi o stołki - podkreśla Banach. - W radzie powstała taka większość właśnie po to, aby móc coś zrobić dla Starogardu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo