MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poniedziałek Wielkanocny 2021. Msza święta w TV i online 5.04.2021. Transmisja na żywo. O której i gdzie oglądać nabożeństwo 5 kwietnia?

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
Msza święta w Poniedziałek Wielkanocny 2021. Transmisje w telewizji na żywo. O której i gdzie oglądać online nabożeństwo 5.04.2021 roku? Program TV
Msza święta w Poniedziałek Wielkanocny 2021. Transmisje w telewizji na żywo. O której i gdzie oglądać online nabożeństwo 5.04.2021 roku? Program TV Fot. Przemyslaw Swiderski
Msza święta w telewizji na żywo w Poniedziałek Wielkanocny, 5.04.2021. Gdzie możemy obejrzeć nabożeństwo? W kościołach od długiego czasu odbywają się msze święte z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa sanitarnego. Mimo tego wierni coraz częściej decydują się na uczestnictwo w nabożeństwach emitowanych przez stacje telewizyjne, radio czy Internet. Wszystko po to, aby ograniczyć spotkania grupowe, bowiem te mogą stanowić niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Gdzie oglądać transmisje mszy świętej podczas lanego poniedziałku 2021? Oto lista!

Poniedziałek Wielkanocny 2021

Poniedziałek Wielkanocny nazywany także lanym poniedziałkiem to drugi dzień świąt Wielkanocy, stanowiący w Polsce dzień wolny od pracy. Zgodnie z tradycją tego dnia polewa się wodą dla żartów inne osoby. Polewanie wodą nawiązuje do dawnych praktyk pogańskich, łączących się z symbolicznym budzeniem się przyrody do życia i co roku odnawialnej zdolności ziemi do rodzenia. Do dzisiaj zwyczaj kropienia wodą święconą pól w poniedziałkowy ranek przez gospodarzy jest spotykany we wsiach na południu Polski. Inną tradycją Poniedziałku Wielkanocnego na wsiach było - i gdzieniegdzie nadal jest - robienie psikusów sąsiadom.

W 2021 roku lany poniedziałek wypada 5 kwietnia.

Msza święta 5.04.2021. Gdzie oglądać nabożeństwo w Poniedziałek Wielkanocny?

Chorych na koronawirusa w Polsce przybywa z dnia na dzień. Kilka tygodni temu do wiadomości publicznej podano informację mówiącą o tym, że wkroczyliśmy w trzecią falę pandemii koronawirusa, z tego też względu zaostrzono dotychczas obowiązujące restrykcje sanitarne. Szczególną prośbę skierowano do osób starszych - seniorów - których uprasza się o możliwie jak największe ograniczenie wszelkich wizyt, również w kościele. Rządzący apelują o szczególną rozwagę podczas świąt wielkanocnych. Całe szczęście - nałożone ograniczenia nie oznaczają, że nie można będzie wziąć udziału w mszy świętej podczas Wielkanocy.

- Nabożeństwa świąteczne transmitowane będą przez stacje telewizyjne, radio czy Internet.

Gdzie i o której obejrzeć nabożeństwo w Poniedziałek Wielkanocny, 5.04.2021? SPRAWDŹ NIŻEJ!

Msza święta TV. Nabożeństwo w telewizji w Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia 2021

Sytuacja pandemiczna w Polsce nie jest najlepsza. Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce rośnie z dnia na dzień. Wśród zaleceń wielkanocnych należy wymienić ograniczenie do minimum wszelkich wyjść i wizyt - w tym także do kościoła. Nie oznacza to jednak, że nie można uczestniczyć w nabożeństwie, zwłaszcza w Wielkanoc! W oparciu o dostępne informacje, przygotowaliśmy listę kanałów telewizyjnych, na których już w Poniedziałek Wielkanocny, 5.04.2021, zostaną wyemitowane nabożeństwa:

 • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach
 • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
 • 9:30 - TV TRWAM - Msza Święta z Jasnej Góry
 • 11:00 - TVP1 - Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze
 • 11:00 - TVP POLONIA - Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze
 • 12:00 - TVP1 - Regina Coeli
 • 12:00 - TV TRWAM - Modlitwa Regina Coeli z Ojcem Świętym Franciszkiem
 • 20:20 - TV TRWAM - Różaniec
 • 21:00 - TV TRWAM - Apel Jasnogórski

Msza święta radio. Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia

Poniżej lista stacji radiowych transmitujących mszę świętą w Poniedziałek Wielkanocny - 5 kwietnia 2021 roku:

 • 7:00 - Radio Maryja - Msza święta
 • 9:00 - Program Pierwszy Polskiego Radia - Msza św. z Bazyliki św. Krzyża
 • 10:00 - Radio Głos - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
 • 12:00 - Radio Głos - Anioł Pański
 • 18:00 - Radio Głos - Anioł Pański

Msza święta online z Watykanu 5.04.2021. Transmisja na żywo

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej podało do wiadomości publicznej program liturgii i innych wydarzeń Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem lub z udziałem papieża Franciszka prosto z Watykanu. I tak oto w Poniedziałek Wielkanocny odbędzie się o godz. 12:00 modlitwa „Regina caeli”, odmawiana pod przewodnictwem Ojca Świętego.

Transmisję nabożeństwa poniedziałkowego z Watykanu będzie można obejrzeć poniżej:

Poniedziałek Wielkanocny, 5.04.2021 r. Msza święta na żywo na YouTube. Transmisje online prosto z największych sanktuariów w Polsce

Największe parafie również zdecydowały się na transmisje online mszy świętych na Facebooku lub YouTubie. Poniżej znajdziecie listę największych sanktuariów w Polsce, które będą transmitować nabożeństwo online Poniedziałek Wielkanocny:

 • Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze - YouTube
 • Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - YouTube
 • Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu - YouTube

Restrykcje sanitarne obowiązujące w kościołach

Duchowni zachęcają wiernych do uczestnictwa we mszach świętych z zachowaniem koniecznej troski o zdrowie i bezpieczeństwo w czasie pandemii. Mowa o następujących obostrzeniach kościelnych:

 • limicie osób w kościołach (1 osoba na 20 mkw) w odległości 1,5 metra,
 • obowiązku noszenia masek także w przestrzeni otwartej,
 • regularnej dezynfekcji rąk.

Przypominamy, że podczas ostatniej konferencji prasowej zapytano ministra zdrowia o formę obchodów zbliżających się świąt wielkanocnych. Jeden z dziennikarzy zapytał szefa resortu zdrowia o to, czy kościoły pozostaną wówczas otwarte.

- Trudno rozważać, by w naszej tradycji kulturowej te święta odbyły się bez wizyty w kościele. Na pewno będą obowiązywały normy, które już w tej chwili są takie same jak w galeriach handlowych czy innych miejscach - odpowiedział minister zdrowia.

Mimo tego część ekspertów jest zdania, że w związku z rosnącą liczbą zakażeń kościoły powinny zostać zamknięte. Zgodnie z analizami specjalistów - ludzie zakażają się w kościołach, a podczas świąt - ryzyko zarażenia będzie jeszcze większe.

ZOBACZ TAKŻE: Wielki Tydzień 2021 bez wytycznych Episkopatu. O formie i zachowaniu obrzędów zdecydują biskupi diecezji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki