Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ponad 1,6 miliona zł dla organizacji pozarządowych z Gdańska. Miasto wspiera wolontariat, dzikie ptaki i prawa kobiet

(KGK)
- Te środki przeznaczymy między innymi na szkolenia wolontariuszy czy organizację spotkań w szkołach – mówi Agnieszka Buczyńska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku
- Te środki przeznaczymy między innymi na szkolenia wolontariuszy czy organizację spotkań w szkołach – mówi Agnieszka Buczyńska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku Karolina Misztal
Szkolenie wolontariuszy, opieka weterynaryjna i rehabilitacja dzikich ptaków oraz drobnych ssaków – m.in. na te projekty organizacji pozarządowych Gdańsk przeznaczył 1,6 mln zł.

W tegorocznej puli było m. in. 125 tys. zł na działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym oraz drugie tyle na upowszechnianie i ochronę wolności i praw człowieka. Do rozdysponowania przeznaczono również 330 tys. zł na promocję i organizację wolontariatu, a także 350 tys. zł na działania z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Szansę miały też np. projekty dotyczące edukacji, oświaty i wychowania, wspierania integracji cudzoziemców oraz porządku publicznego oraz ratownictwa i ochrony ludności.

Rekordziści - Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Stowarzyszenie Morena – na projekt „Gdańskie Fundusze” dostaną 264 tys. zł. Sporo, bo 177 tys. zł na „Gdański Fundusz Sąsiedzki 2018” otrzyma Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych.

- Te środki przeznaczymy między innymi na szkolenia wolontariuszy czy organizację spotkań w szkołach. Mamy zaplanowanych ponad sto rozmaitych wydarzeń – mówi w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Agnieszka Buczyńska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Po 50 tys. zł trafi również m. in. do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja na pomoc weterynaryjną, rehabilitację oraz opiekę nad dzikimi ptakami i drobnymi ssakami, do Fundacja Centrum Praw Kobiet na organizację obchodów 100-lecia Praw Wyborczych Polek, do Stowarzyszenia Im. Stanisława Brzozowskiego, Stowarzyszenia "Waga" na projekt „Bez względu na płeć”.

Prężnie będzie działać Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, na które Gdańsk przeznaczył 149, 95 tys. zł czy Dom Sąsiedzki Nasze Ujeścisko z Biblioteką – otrzyma 55 tys. zł i Dom Sąsiedzki "Zakopianka" – 80 tys. zł.

Czytaj więcej na temat "Latającej Biblioteki" na Ujeścisku

- Gdańsk wspiera aktywnych obywateli i aktywne obywatelki. Każdego roku rośnie pula środków przekazywanych w konkursach grantowych dla organizacji pozarządowych. Cieszę się, że Miasto pełni tu rolę brokera innowacji i zmian, realizacja działań jest w rękach tych, którzy najlepiej znają potrzeby środowisk i grup docelowych. Wdzięczny jestem wszystkim, którzy poprzez swoje działania aktywizują innych, realizując w ten sposób siebie, jak i politykę obszaru rozwoju społecznego. Współtworzymy nasze Miasto - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki