Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pomorze: Regionalny finał konkursu dla pracodawców "Lodołamacze 2011" (ZDJĘCIA)

Kazimierz Netka
Pomorscy pracodawcy starają się wprowadzać jak najcieplejszą atmosferę na rynku pracy, dając zajęcie niepełnosprawnym. We wtorek najbardziej zasłużeni w zatrudnianiu osób skrzywdzonych przez los zostali nagrodzeni podczas uroczystej Regionalnej Gali Konkursu Lodołamacze 2011.

Laury otrzymali pracodawcy wrażliwi społecznie, którzy w swoich firmach, instytucjach, organizacjach w sposób odpowiedzialny i godny naśladowania podchodzą do zatrudniania i rehabilitacji zawodowej oraz społecznej osób niepełnosprawnych.

Kapituła etapu regionalnego, po wnikliwej analizie zgłoszeń, wyłoniła regionalnych laureatów w 3 kategoriach. Wśród firm z sektora Zatrudnienie Chronione zwyciężyła Spółdzielnia Inwalidów "Pomorzanka" ze Starogardu Gdańskiego, a statuetkę odebrała Hanna Żuralska, członkini zarządu Pomorzanki. W kategorii Otwarty Rynek Pracy najlepsza była Spółdzielnia Socjalna "50+", a nagrodę dla firmy odebrała Grażyna Skorupka, prezes zarządu Spółdzielni Socjalnej "50+", założonej przez członkinie Stowarzyszenia Amazonek Gdyńskich.

W grupie Pracodawca Nieprzedsiębiorca pierwsze miejsce przyznano Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON w Sopocie. Trofeum odebrał Jerzy Paneczko, wiceprezes stowarzyszenia.

Pracodawcy roku na Pomorzu

Statuetkę Lodołamacza Specjalnego otrzymał Janusz Trus - redaktor Telewizji Polskiej oddział w Gdańsku.

Tytuł Superlodołamacza, czyli najlepszego z najlepszych w tej edycji konkursu "Lodołamacze", otrzymał Polski Związek Niewidomych Okręg Pomorski. Trofeum w imieniu członków związku odebrała Krystyna Dzióbek, dyrektor okręgu.

- Takiego wyróżnienia wcale się nie spodziewaliśmy - powiedziała dyrektor Krystyna Dzióbek. - W imieniu naszej organizacji pragnę serdecznie podziękować. Cieszymy się, że nasze praca na rzecz niepełnosprawnych została doceniona. W naszym przypadku są to osoby niewidome i słabowidzące. 95 procent naszych pracowników jest w takiej sytuacji. Podnosimy ich stopę życiową, ale przede wszystkim samoocenę na tyle, że mogą swobodnie się poruszać po swoich domach i poza nimi. Osoby niepełnosprawne są takimi samymi pracownikami jak ludzie zdrowi albo nawet lepszymi.

Jakie znaczenie ma taka pomoc "Lodołamaczy" dla niepełnosprawnych? Olbrzymie. Dowodzi tego również historia życia zawodowego Hanny Zych-Cisoń, wicemarszałek województwa pomorskiego, też osoby niepełnosprawnej.

- Gdyby nie to, że spotkałam ludzi, którzy dali mi zastrzyk energii oraz obdarzyli zaufaniem, to pewnie bym marszałkiem nie została - powiedziała Hanna Zych-Cisoń. Jest to potrzebne w dzisiejszych czasach, nastawionych na tempo, wyniki ekonomiczne.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (FAZON), której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Ogólnopolski finał i ogłoszenie wyników nastąpi 27 września 2011 roku podczas Wielkiej Gali Lodołamaczy, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki