Pomorze pokazało w Houston w USA, co potrafi w branży offshore

JKL
Branża offshore jest jedną ze strategicznych dla rozwoju pomorskiego
Branża offshore jest jedną ze strategicznych dla rozwoju pomorskiego 123RF
Pomorskie chce przyciągnąć jeszcze więcej amerykańskich firm jako inwestorów czy kontrahentów. Tym razem w branży morskiej energetyki i przemysłu wydobywczego. Invest in Pomerania po raz pierwszy zaprezentowała potencjał inwestycyjny regionu w pomorskim sektorze morskim i offshore podczas tegorocznej konferencji Offshore Technology (OTC) w Houston w Teksasie.

Offshore Technology Conference to jedne z największych targów odbywających się corocznie w Stanach Zjednoczonych, które plasują się także wśród 10 największych wydarzeń pod względem frekwencji - były doskonałą okazją do zaprezentowania potencjału inwestycyjnego województwa pomorskiego.

Invest in Pomerania towarzyszyły prezentujące się na wspólnym regionalnym stoisku firmy sektora morskiego. Pokazały swoją ofertę usług i produktów - począwszy od projektowania statków, budowę i modernizację wnętrz jednostek pływających, poprzez diagnostykę i serwis silników morskich, naftowych, gazowych i przemysłowych aż po montaż systemów oczyszczania spalin i instalacje gaśnicze.

Uznając rynek amerykański za jeden z priorytetowych kierunków, Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) otworzyła niedawno biuro handlowe w Houston, które będzie obsługiwać siedem stanów w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych (stany Arkansas, Kansas, Louisiana, Missisipi, Nowy Meksyk, Oklahoma, Teksas).

Zobacz nasz serwis o gospodarce morskiej>>>

- Biuro w Houston jest 70-tą placówką, którą PAIH uruchomił w ciągu dwóch ostatnich lat, dołączając tym samym do sieci pięciu innych amerykańskich biur w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Chicago, Los Angeles i San Francisco - powiedziała Zuzanna Kobrzyńska , szefowa biura w Houston. - Ten dynamiczny rozwój jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie rynku amerykańskiego jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek świata.

- Dysponując ponad 15-letnim doświadczeniem we wspieraniu amerykańskich firm, PAIH zamierza dalej ściśle współpracować zarówno z amerykańskim biznesem, jak i polskimi agencjami, w tym Invest in Pomerania - zapowiedziała szefowa biura PAIH w Houston.

Firmy amerykańskie generują najwięcej projektów inwestycyjnych zarówno w kraju, jak i w Pomorskiem. W 2018 r. wartość amerykańskich inwestycji w Polsce wyniosła 42 mld dolarów, co przełożyło się na ponad 220 tys. miejsc pracy. Wśród kluczowych amerykańskich inwestorów znajdują się Amazon, Google, 3M, GE, JP Morgan i Goldman Sachs, a samo Trójmiasto jest siedzibą centrów badawczo-rozwojowych firm takich jak Amazon (prace nad Alexą) i Intel (systemy dla pojazdów autonomicznych), zakładów produkcyjnych (m.in. Eaton, Federal Mogul, Flex, Jabil), oraz centrów usług wspólnych (np. Arrow lub State Street.

Najważniejsze inwestycje w 2018 r. na Pomorzu:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie