reklama

Pomorze: NFZ nie rozpatrzy wniosku o odwołanie Doroty Pieńkowskiej

J.Gromadzka-AnzelewiczZaktualizowano 
Centrala NFZ nie rozpatrzy na razie wniosku o odwołanie Doroty Pieńkowskiej, dyrektor pomorskiego oddziału, bo brakuje w nim merytorycznego uzasadnienia. Pomorski NFZ jest - zdaniem centrali - jednym z trzech oddziałów w Polsce, które najbardziej efektywnie gospodarują środkami ze zdrowotnych składek ubezpieczonych.

Zarzuty pod adresem dyrektor Pieńkowskiej spisał Ryszard Dubiela, wiceprzewodniczący rady pomorskiego funduszu. Wczoraj przekazał je członkom rady, w przyszłym tygodniu szczegółowy wniosek ponownie trafi na biurko prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza. Jak już informowaliśmy, rada pomorskiego NFZ podjęła we wtorek uchwałę o natychmiastowym odwołaniu Doroty Pieńkowskiej z powodu rażącego naruszenia ustawowych obowiązków.

- Chodzi nam głównie o dwie sprawy - tłumaczy Ryszard Dubiela, jej główny autor. Po pierwsze - podejmując błędne decyzje finansowe, pani dyrektor działała na szkodę świadczeniodawców, czyli przychodni i szpitali. Po drugie - unikała kontaktów z mediami, przez co jej decyzje przestały być transparentne dla opinii publicznej.

- Wniosek nie zawiera żadnych konkretnych zarzutów, do których mogłabym się merytorycznie ustosunkować - odpowiada Dorota Pieńkowska. - Za mojej kadencji rada odbyła dwanaście posiedzeń, skoro jakieś decyzje budziły wątpliwości, dlaczego jej członkowie ani razu nie wnioskowali o przeprowadzenie finansowej kontroli w oddziale, choć mają do tego prawo? Z informacji uzyskanych w centrali NFZ wynika też, że żaden szpital na Pomorzu nie domaga się na drodze sądowej zapłaty za "nadwykonania", podczas gdy w kraju już ponad sto.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie