MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomorze: Konkurs "Dziewczyny przyszłości"

Anna Dąbrowska
Młode kobiety, które już podczas studiów prowadzą badania naukowe lub uczestniczą w projektach badawczych, mogą powalczyć o stypendium i udział w międzynarodowych konferencjach naukowych. Badania muszą prowadzić w dziedzinach ścisłych, przyrodniczych, technicznych lub medycznych. Termin zgłoszeń do konkursu "Dziewczyny przyszłości" mija 15 marca.

- Chcemy promować i wspierać ambitne młode kobiety, które realizują swoje pasje badawcze i odnoszą imponujące naukowe sukcesy, nierzadko w dziedzinach stereotypowo uważanych za męskie - mówi prof. Barbara Kudrycka, minister nauki.

Do konkursu przyłącza się też miesięcznik "ELLE". - Chcemy w ten sposób udowodnić, że młode pokolenie kobiet polskiej nauki jest nowoczesne, stylowe i europejskie - dodaje Barbara Mietkowska, redaktor naczelna pisma.

Przy wyborze najlepszych projektów oceniający będą brali pod uwagę m.in. oryginalność badań. Bardzo ważnym kryterium jest też możliwość zastosowania ich wyników w praktyce. Świadczy o tym choćby poprzednia edycja konkursu, kiedy to doceniono nowatorską metodę syntezy białek, która może mieć zastosowanie w terapii antyrakowej.

Główna nagroda w konkursie to 15 tys. zł, a autorki dziesięciu najlepszych prac pojadą na wybraną konferencję naukową.

Aby zgłosić się do udziału w konkursie, trzeba wypełnić formularz, który znajduje się na stronie www.nauka.gov.pl, i wysłać go pocztą na adres: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ul. Wspólna 1/3, 00-529 Warszawa 53 lub drogą elektroniczną na adres e-mailowy: [email protected].

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki