reklama

Pomorze: Jest ranking schetynówek

Jacek Klein
Do końca przyszłego roku na Pomorzu zostanie wyremontowanych lub wybudowanych 165 km dróg powiatowych i 35 km dróg gminnych w ramach drugiej edycji programu "schetynówek". Na państwowe dofinansowanie - maksymalnie 50 proc. kosztów - inwestycji załapie się 13 inwestycji powiatowych i 16 gminnych.

Łącznie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczyło dla Pomorza kwotę 56, 5 mln zł. To o 6 mln mniej niż w pierwszej edycji programu.


- Pojawiły się zastrzeżenia, że podział po równo między wszystkie województwa jest niesprawiedliwy - mówi Marek Goliński, przewodniczący komisji wojewódzkiej ds. oceny wniosków. - Resort spraw wewnętrznych zdecydował, że pieniądze będą dzielone z uwzględnieniem m.in. wielkości województwa i gęstości sieci dróg.

39 projektów, które znalazły się na listach rankingowych uzyskało najwięcej punktów. Komisja dokonując oceny wniosków zwracała szczególną uwagę na wpływ danego projektu na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz spójność projektu z siecią dróg na obszarze województwa. 
Listy rankingowe nie są jeszcze ostateczne. Do 7 listopada samorządy mogą zgłaszać wojewodzie zastrzeżenia.
Ostateczne listy zostaną ogłoszone 14 listopada, a dwa tygodnie później zatwierdzona przez ministra spraw wewnętrznych.
Łącznie do wojewody wpłynęło w tym roku 111 wniosków od samorządów na kwotę dotacji 167 mln zł, czyli trzykrotnie wyższą niż była do rozdysponowania. Cztery wnioski - Gdańska, Tczewa, Trąbek Wielkich i Sztutowa - zostały odrzucone z przyczyn formalnych.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie