Pomorze: Atrakcje z okazji Dnia Dziecka

  Pomorze: Atrakcje z okazji Dnia Dziecka

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Co prawda, Dzień Dziecka dopiero w poniedziałek, ale świętowanie można zacząć już w weekend, a potem bawić się jeszcze w poniedziałek i wtorek.
  Jest wiele miejsc i imprez, które mogą sprawić radość dzieciom. Zaplanujmy więc czas i w drogę...

  Malbork
  Dzieci, które zdecydują się odwiedzić w sobotę Muzeum Zamkowe, będą mogły uczestniczyć w warsztatach archeologicznych i konserwatorskich, dowiedzieć się, jak powstawały w dawnych czasach witraże, nauczyć się czerpać papier. To wszystko w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Wejścia do Muzeum Zamkowego, w zorganizowanych grupach, będą się odbywały w godz. 10-15. Wstęp bezpłatny.

  Elbląg
  1 czerwca Kino Światowid zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami na wielki Bal Filmowy (od 10.00 do 13.00) na pl. Jagiellończyka. Bal zainauguruje Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży Dziecięce Oscary. Będzie pokaz baniek mydlanych, występy szczudlarzy i klownów. W programie wspólne malowanie pod hasłem "Fantazja jest od tego, aby bawić się na całego" i karaoke, czyli wspólne śpiewanie dziecięcych przebojów. O 17.00 Światowid zaprasza na film "Sezon na misia 2". Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

  Braniewo
  1 czerwca zaprasza Miejski Ogród Zoologiczny. Tego dnia każdy może wejść na jego teren bezpłatnie. Obejrzeć w nim można ponad 30 gatunków dzikich zwierząt (w g. 10-18).
  Garczyn (pow. kościerski) 1 czerwca warto odwiedzić fermę strusi w Garczynie, w gm. Liniewo. Tylko tego dnia każde dziecko otrzyma strusie piórko. Na farmie jest ponad 220 sztuk strusi w różnym wieku. Farma zaprasza codziennie w godz. 9-17. Bilety: 4 zł/n., 2 zł/u. Dzieci w wieku do 6 lat - wstęp wolny.

  Wdzydze Kiszewskie
  Rodziców i dzieci zaprasza Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny, czynny od wtorku do piątku w godz. 9 do 16, a od soboty do niedzieli w godz. 10 do 18. Bilety: 10,60 zł/n., 7,50 zł/u. Dzień Dziecka zaplanowano tu na 2 czerwca w godz. 9-16. Wstęp płatny jak wyżej. W cenie biletu zwiedzanie wystaw, a także uczestnictwo w atrakcyjnym programie: "Na wiejskim podwórku" - pokaz dawnych dziecięcych zabaw, "Mistrz i uczeń" - warsztaty: malowanie na szkle, wykonywanie kwiatów z papieru, lepienie garnków, kręcenie sznurów. Ponadto zaplanowano lekcje języka kaszubskiego (od 11 do 13), konkurs "Muzealny Detektyw", a także wyrób cukierków domowymi sposobami.

  Słupsk
  W dniach 5-7 czerwca stacja telewizyjna dla dzieci MiniMini zaprasza swoich widzów do Centrum Handlowego Jantar w Słupsku. Na specjalnie zaaranżowanym placu zabaw w ramach akcji "Dzień Dziecka z rybką MiniMini i Cyfrą+" na dzieci czekają konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz liczne niespodzianki, gry i zabawy. Aby wziąć udział w konkursie głównym, ogłaszanym na antenie i na www.minimini.pl, należy od-wiedzić imprezę i oddać hostessie pracę na temat "Jak wyobrażasz sobie najlepszego przyjaciela rybki MiniMini?".
  « 1 2 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo