Pomorskie uczelnie akademickie w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Na których miejscach znalazły się placówki z Pomorskiego?

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
W oparciu o Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021 stworzyliśmy listę pomorskich uczelni, które znalazły się w tym prestiżowym zestawieniu! Sprawdź, na których miejscach znalazły się placówki z Pomorskiem! >>
W oparciu o Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021 stworzyliśmy listę pomorskich uczelni, które znalazły się w tym prestiżowym zestawieniu! Sprawdź, na których miejscach znalazły się placówki z Pomorskiem! >>Pixabay
Udostępnij:
Przed maturzystami jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Mowa o wyborze uczelni i kierunku studiów. Aby nieco wspomóc uczniów, portal perspektywy.pl opublikował we wtorek (22 czerwca 2021 roku) tegoroczny Ranking Szkół Wyższych. Na najnowszą, 22. już, edycję czekali nie tylko maturzyści, ale także środowisko akademickie. Ranking Szkół Wyższych Perspektywy to jeden z najbardziej prestiżowych zestawień, w których placówki oceniane są pod kątem jakości nauczania w Polsce. Pierwsze miejsce w zestawieniu tym należy do Uniwersytetu Jagiellońskiego, drugie do Uniwersytetu Warszawskiego. Podium zamyka z kolei Politechnika Warszawska. W rankingu nie zabrakło także uczelni akademickich położonych w województwie pomorskim. Na których miejscach znalazły się placówki z Pomorza?

Pomorskie uczelnie akademickie w Rankingu Szkół Wyższych

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021 to tak naprawdę cztery rankingi odzwierciedlające różne misje pełnione przez polskie uczelnie. Mowa o Rankingu Uczelni Akademickich, Rankingu Uczelni Niepublicznych, Rankingu Publicznych Uczelni Zawodowych oraz Rankingu Kierunków Studiów. Tegoroczny ranking opublikowano we wtorek, 22 czerwca tuż po północy. Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny zyskał miano najlepszej uczelni akademickiej w Polsce, minimalnie wyprzedzając Uniwersytet Warszawski, na trzecim miejscu znalazła się Politechnika Warszawska, zaś na czwartym Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. W oparciu o dostępne informacje na stronie perspektywy.pl postanowiliśmy stworzyć galerię z pomorskimi uczelniami akademickimi, które znalazły się w rankingu Perspektyw.

Te pomorskie uczelnie akademickie pojawiły się w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021!

W oparciu o Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021 stworzyliśmy listę pomorskich uczelni, które znalazły się w tym prestiżowym zestawieniu! Sprawdź, na których miejscach znalazły się placówki z Pomorskiem! >>

Pomorskie uczelnie akademickie w Rankingu Szkół Wyższych Per...

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy to jeden z najbardziej prestiżowych zestawień, w których pod lupę brana jest jakość kształcenia wyższego w Polsce. To nim bardzo często kierują się polscy maturzyści wybierając uczelnię.

Najlepsza szkoła wyższa w dobie pandemii koronawirusa wbrew pozorom niewiele różni się od najlepszej uczelni w „normalnych” czasach. Stoją przed nią dodatkowe zadania w zakresie zarządzania i obowiązek szybkiego reagowania na dynamicznie zmieniającą się sytuację, jednakże troska o najwyższą jakość kształcenia pozostaje bez zmian.

Badania na światowym poziomie, aktywny udział w globalnym naukowym networkingu, doskonała kadra, wysoki poziom dydaktyki i umiędzynarodowienia, współpraca z biznesem, troska o realizację społecznej misji uczelni, zapewnienie dobrych perspektyw zatrudnienia absolwentów – tego oczekują od uczelni jej studenci i absolwenci, a także jej partnerzy i otoczenie społeczno-gospodarcze. Kryteria te wzięto pod uwagę w najnowszym Rankingu Szkół Wyższych, który pozwoli uczniom dokonać odpowiedniego wyboru.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie