Pomorskie Nagrody Rzemiosła 2016 wręczone [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jacek Klein
Izba rzemieślnicza nagrodziła firmy za osiągnięcia m.in. w innowacjach oraz za kultywowanie tradycji rzemiosła na Pomorzu Szymon Szewczyk
W sobotę, 5.11.2016 r. podczas uroczystej gali w gdańskim Teatrze Wybrzeże, wręczono nagrody w konkursie Pomorska Nagroda Rzemiosła 2016. Organizatorem konkursu jest Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku, która od lat nagradza firmy rzemieślnicze

Wiesław Szajda, prezes pomorskiej izby, powiedział, że po raz pierwszy przyznano nagrodę pod nazwą Pomorska Nagroda Rzemiosła, choć nagradzanie właścicieli małych i średnich firm rzemieślniczych i nie zrzeszonych w izbie czy cechach, ma już wieloletnią tradycję. Konkurs i wręczenie nagród jego laureatom jest nie tylko świętem nagrodzonych, ale także - wszystkich przedsiębiorców, prowadzących nieduże firmy różnych branż.

Pierwsza edycja konkursu Pomorska Nagroda Rzemiosła stanowi kontynuację rzemieślniczych konkursów Firma z Jakością, przeprowadzonego w latach 1996-2006 i Firma z Przyszłością, który organizowano w latach 2007- 2013.

W konkursie wyłoniono laureatów w kategoriach:

  • Firma innowacyjna,
  • Firma wielopokoleniowa i
  • Rzemieślnik roku, z podkategoriami:
    - senior rzemiosła,
    - debiut roku i
    - osobowość roku.

W pierwszej z tych kategorii kapituła konkursu oceniła nowoczesność zarządzania i wykorzystywania nowych technologii w firmach. W drugiej rozpatrywano umiejętności i wiedzę laureatów o wykonywanym zawodzie rzemieślniczym, często już zanikającym, przekazywaną przez nich nowym pokoleniom rzemieślników, z poszanowaniem tradycji. W trzeciej kategorii rzemieślników nagrodzono za postawę społeczną i pracę, które mogą być wzorem do naśladowania przez innych.

W kategorii firma innowacyjna zwyciężyła firma Stolmach, a wyróżnienie otrzymała Base Group.

W kategorii firma wielopokoleniowa nagrodę otrzymał Zakład Produkcyjny-Wyroby meblowe i trumien Roman Stencel. Wyróżnienie: otrzymała Piekarnia Cukiernia Ryszard Kraskowski.

W kategorii rzemieślnik roku seniorem rzemiosła został Kazimierz Piecuch, zakład ślusarski w Smętowie Granicznym. Wyróżnienie otrzymał Bronisław Bertrand, zakład stolarski w Luzinie. Debiutem roku została firma Masterbud, a wyróżnienie trafiło do Studia Urody Bellezza.

Osobowością roku został Zbigniew Ciecholewski, właściciel Ciecholewski Wentylacje, wyróżniono Mirosława Makurasa, firma Automiras.

W sobotę wręczono także najwyższe odznaczenie rzemieślnicze, Szablę Kilińskiego. Otrzymali je Zbigniew Stencel, zastępca prezesa zarządu PIRMiŚP i Marian Wenta, sekretarza zarządu PIRMiŚP.

Wręczone zostały także złote oraz srebrne odznaki Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

[WIDEO SZYMON SZEWCZYK]

jacek.klein@polskapress.pl

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zbyszek

Budyn ile ma zarzutow, tyle co kont ?

Dodaj ogłoszenie