Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pomorski Pracodawca Roku 2015. Statuetki dla najlepszych firm i przedsiębiorców z Pomorza [ZDJĘCIA]

Jacek Klein
Tegoroczna Gala Pracodawców Pomorza była okazją do uhonorowania najlepszych w biznesie
Tegoroczna Gala Pracodawców Pomorza była okazją do uhonorowania najlepszych w biznesie Piotr Hukało
Kilkuset gości uświetniło Galę Evening organizowaną dorocznie przez Pracodawców Pomorza. Uhonorowani zostali odnoszący sukces w biznesie, nie zapominający o potrzebach otoczenia.

Pracodawcy Pomorza podczas Gali Evening w AmberExpo nagrodzili najlepsze firmy w regionie i ich menedżerów, realizujących z sukcesem strategię rozwoju, nie zapominając o pracownikach i otoczeniu. Ideą konkursu Pomorski Pracodawca Roku jest wyłonienie firm - liderów, które nie tylko osiągają dobre wyniki ekonomiczne, ale również tworzą właściwe warunki pracy oraz potrafią dostrzec potencjał swoich pracowników. - Chcemy promować pracodawców, którzy swoimi działaniami wspierają rozwój gospodarczy kraju i regionu, prezentować firmy przyjazne pracownikom, upowszechniać dobre praktyk społecznej odpowiedzialności - mówi Zbigniew Canowiecki, prezes zarządu Pracodawców Pomorza.

W kategorii Małe Przedsiębiorstwo finalistami zostały Baukrane Budownictwo sp. z o.o S.K, BMB Santech sp. o.o. S.K, Franklin sp. z o.o. sp.k i Instytut Rozwoju Personalnego Genesa Ewa Dąbrowska. W kategorii Średnie Przedsiębiorstwo finaliści to Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, GZT Telkom-Telmor sp. z o.o., PP-H AMG sp. z o.o., Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA. W kategorii Duże Przedsiębiorstwo finalistami zostały Flex Tczew, Steico sp. z o.o., Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej SA oraz Worthington Industries Poland.

Na tegorocznej gali nagrodzone zostały także firmy i instytucje uczestniczące w akcji „Mieszkanie i praca dla rodaka”, którą realizowali i koordynowali „Pracodawcy Pomorza” w I połowie 2015r. Dzięki tej akcji 3 rodziny uzyskały pełne wsparcie w przystosowaniu ich do życia w Gdańsku. Specjalne dyplomy z tej okazji wręczył przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Wśród firm uczestniczących w akcji wymienić należy: Przedsiębiorstwo Budowlane „Górski”, Przedsiębiorstwo Budowlane „Kokoszki”, Lotos Oil sp. z o.o, Fundacja Energa, Lux Med sp. z o.o., Fundacja dla dzieci Vivadental, Carrefour Polska, Zakład Usług Inżynierskich Eldro-FL, Lyreco, Pomorska Rada Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

W tym roku po raz pierwszy została przyznana nagroda Pracodawcy Roku 2015 Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot przez Prezesa Zarządu Obszaru Metropolitalnego Pawła Adamowicza. Otrzymała ją Intel Technology Poland sp. z o.o.

Paweł Adamowicz przyznał także Medal Prezydenta Miasta Gdańska za podejmowane działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu szczególnie w zakresie wspierania sportu Józefowi Poltrokowi.

Statuetka Złoty Oxer

W tym roku Pracodawcy Pomorza wyjątkową nagrodą uhonorowali aż dwoje przedsiębiorców, którzy zbudowali liczące się, prężne firmy.

- Oxer jest trudną, podwójną przeszkodą w skokach jeździeckich. Sporcie kojarzonym z elegancją, sukcesem i najwyższą jakością, do czego i my, przedsiębiorcy, zawsze dążymy. Nagrodami Złotego Oxera co roku wyróżniamy przedsiębiorców którzy budują swoje firmy do podstaw kierowali się wizją rozwojową i konsekwencją w realizacji przyjętych celów strategicznych. Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie stworzyli przedsiębiorstwa będące dumą naszego środowiska gospodarczego - mówi Zbigniew Canowiecki, prezes zarządu Pracodawców Pomorza. - Barbara Sergot-Golędzinowska i Bogdan Górski spełniają wszystkie kryteria leżące u podstaw ustanowienia tej nagrody. W pełni zasługują na wyróżnienie i mamy nadzieję, że będzie ono nie tylko źródłem satysfakcji ale i pomocą oraz motywacją do dążenia do kolejnych sukcesów.

Nagrodzone firmy i przedsiębiorcy

Tytuł w kategorii Małe Przedsiębiorstwo
BMB Santech sp. z o.o S.K
Przedsiębiorstwo działa na polskim rynku od 1992 roku. Jest profesjonalnym wykonawcą w zakresie prac instalacyjnych, w szczególności w zakresie nowoczesnych systemów grzewczych, instalacji technologicznych dla przemysłu farmaceutycznego, paliwowego i stoczniowego oraz ogólnie stosowanych instalacji w budownictwie i infrastrukturze miejskiej. Firma zrealizowała szereg inwestycji , m.in. modernizację systemów ciepłowniczych miasta Gdańska, Gdyni, Kościerzyny, Redy, Malborka, Piły, Wejherowa.
Zatrudnia 35 osób.

Tytuł w kategorii Średnie Przedsiębiorstwo
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA
To zarządca terenów największego polskiego portu morskiego o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej, będącego ważnym międzynarodowym węzłem transportowym zlokalizowanym na południowym wybrzeżu Bałtyku-najdynamiczniej rozwijającym się rejonie kontynentu europejskiego. To ważny inkubator przedsiębiorczości generujący kilka tysięcy miejsc pracy, który w 2015 r. doceniony został m.in. nagrodą Wojewody Pomorskiego za zasługi dla województwa i rozwoju regionu. Zatrudnia 247 osób.

Tytuł w kategorii Duże Przedsiębiorstwo
Steico sp. z o.o.
Spółka produkuje szeroka gamę materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego oraz niezwykle wytrzymałe i zarazem lekkie belki dwuteowe na konstrukcję ścian, dachów i stropów. Ekologiczne produkty budowlane pozwalają na projektowanie i budowę domów w standardzie energooszczędnym, jak również w standardzie pasywnym. Rozpoczęta w 2015 roku produkcja drewna klejonego warstwowo z fornirów (LVL) znakomicie zwiększyła przewagę konkurencyjną przedsiębiorstwa.
Zatrudnia 970 osób.

Złoty Oxer dla przedsiębiorców z wizją

  • Barbara Sergot-Golędzinowska jest autorką sukcesu Grupy Base działającej od 1990 r., w skład której wchodzą Base Group specjalizująca się w spawaniu konstrukcji ze stali czarnej i nierdzewnej, Wartmann Base-spawanie i obróbka aluminium i Base Promotion Services - import i dystrybucja reklamy materialnej. Ponad 90 proc. produkcji sprzedawana jest na eksport, w większości do krajów skandynawskich. Wdrożone standardy zarządzania i jakości produkcji pozwalają spełnić potrzeby najbardziej wymagających klientów. Grupa Dysponuje ponad 7 tys. m kw. pow. produkcyjnej i 5 tys. m kw. pow. biurowej.
  • Bogdan Górski jest założycielem spółki PB Górski, ze stuprocentowym polskim kapitałem. Bogdan Górski dzięki determinacji i konsekwencji, w okresie 35 lat, stworzył prężną firmę budowlaną i deweloperską. Wśród ważnych inwestycji ostatnich lat należy wymienić renowację: osiedla Browar Gdański (wielokrotnie nagradzanej inwestycji) i zabytkowego dworku w Gdyni Orłowie pod hotel Quadrille Conference&Spa, modernizację Kamienicy Tobiasza o raz budowę centrum handlowo-usługowego Galeria Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki