Pomorski Pracodawca Roku 2013. Port Gdynia, Mostostal Pomorze i Malteurop Polska nagrodzeni [FOTO]

JKL
Gala konkursu Pomorski Pracodawca Roku 2013
Gala konkursu Pomorski Pracodawca Roku 2013 Przemek Świderski
Udostępnij:
W piątek AmberExpo w Gdańsku gościło kilkuset przedstawicieli pomorskiego biznesu, samorządu, polityki, nauki i kultury. Podczas Gali Evening organizowanej przez Pracodawców Pomorza nagrodzono najlepszych menedżerów, dla których ważny jest społeczny aspekt przedsiębiorczości oraz pracownicy.

Konkurs promuje tych przedsiębiorców, którzy w codziennej pracy oprócz osiągania dobrych wyników ekonomicznych kierują się zasadami etyki zawodowej i odpowiedzialności społecznej.
- Firma to nie tylko liczby na rachunku ekonomicznym - zaznaczył Zbigniew Canowiecki, prezes zarządu Pracodawców Pomorza. - To przede wszystkim pracownicy. Obowiązkiem pracodawców jest stworzenie im dobrych warunków pracy oraz dbałość o ich rozwój. Wysokie standardy zarządzania obecnie nie pozwalają zapominać o działaniu na rzecz otoczenia naszych firm i o odpowiedzialności społecznej. Menedżerów i firmy kierujące się tymi standardami należy wyróżniać, promować w regionie, kraju i za granicą. Taki cel nam przyświeca.

Wśród tegorocznych laureatów konkursu Pomorski Pracodawca Roku znalazły się firmy, które szczególnie wyróżniły się w 2013 w zakresie stworzenia odpowiednich warunków pracy dla swoich pracowników przy jednoczesnym wysokim tempie rozwoju. Tytuł Pomorski Pracodawca Roku 2013 oraz statuetkę otrzymała jedna z firm w każdej kategorii w myśl łacińskiej sentencji primus inter pares - "pierwszy wśród równych sobie".

Wśród wyróżnionych był także Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego". Otrzymał Odznakę Honorową "za zasługi dla Pracodawców Pomorza". Doceniony został za wsparcie i prezentowanie stanowiska przedsiębiorców w ważnych problemach dla rozwoju gospodarki kraju i regionu.

Tytuł Pomorski Pracodawca Roku 2013 w kategorii Duże Przedsiębiorstwo zdobył Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA. Spółka o charakterze użyteczności publicznej, powołana w 1999 r. przez Gminę Gdynia oraz Skarb Państwa. Spółka realizuje działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami i infrastrukturą portową, prognozowaniem i planowaniem rozwoju portu oraz utrzymaniem i rozbudową infrastruktury portowej, przy zapewnieniu odpowiednich standardów bezpieczeństwa obsługi osób i ładunków oraz standardów ochrony środowiska. Port Gdynia jest, dzięki sprawnemu zarządzaniu, jednym z liderów w branży w Polsce. Zatrudnia 312 osób.

Tytuł w kategorii Średnie Przedsiębiorstwo przyznano Mostostalowi Pomorze SA. Spółka działa od 1999 r. początkowo pod nazwą MG Pomorze SA, a od 2005 r. pod nazwą Mostostal Pomorze SA. Od 2008 r. należy do Grupy Kapitałowej POL- AQUA. Specjalizuje się w wykonawstwie wielkogabarytowych konstrukcji stalowych dla przemysłu offshore i petrochemiczno-rafineryjnego oraz budownictwa przemysłowego i infrastrukturalnego. Z każdym rokiem zwiększa produkcję i sprzedaż. W 2013 r. spółka zajęła 2 miejsce w kraju w rankingu "500 Menedżerów" w kategorii firma z przychodem 50-100 mln zł.

Tytułem w kategorii Małe Przedsiębiorstwo uhonorowano Malteurop Polska sp. z o.o. Spółka znana w pierwszych latach swojej działalności jako Baltic Malt, od kilkunastu lat produkuje i dostarcza, do dużych i mniejszych browarów, najwyższej jakości słody jęczmienne i pszeniczne. Naszymi odbiorcami są browary o zasięgu międzynarodowym, między innymi Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec i Van Pur, ale także browary o zasięgu lokalnym, jak Browar Amber. Malteurop Polska jest częścią Malteurop Groupe, światowego lidera w produkcji słodu.

Podczas gali po raz pierwszy wręczono nagrodę Primum Cooperatio czyli Nade wszystko współpraca , dla naukowca który swoim działaniem udowodnił, iż możliwa jest efektywna współpraca obu środowisk przynosząca wymierne korzyści gospodarce i nauce. Laurem uhonorowano prof. dr hab. inż. Bolesława Mazurkiewicza - profesora Politechniki Gdańskiej. W latach 1981-1984 był I zastępcą rektora Politechniki Gdańskiej jako prorektor do spraw organizacyjnych, a w latach 1987-1990 był rektorem, natomiast od 1983 roku do 2001 r. był kierownikiem Katedry Budownictwa Morskiego.
Prof. Mazurkiewicz wdrożył w praktyce wiele rozwiązań w zakresie inżynierii morskiej ograniczające koszty budowy statków oraz instalacji hydrotechnicznych, które cechowały się unikatowymi rozwiązaniami w skali europejskiej.

Doroczna gala, której głównym punktem jest wręczenie nagród i wyróżnień Pomorski Pracodawca Roku, to jedno z największych wydarzeń w pomorskim środowisku biznesowym. O jej prestiżu świadczy zaangażowanie w organizację strategicznych partnerów, kluczowych pomorskich firm, wśród których znalazły się m.in. Grupa Lotos i Polska Spółka Gazownictwa.

Konkurs odbywa się pod patronatem wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego i marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze 13

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

a
ale jaja
ale jaja : "zapewnienie odpowiednich standardów bezpieczeństwa obsługi osób i ładunków oraz standardów ochrony środowiska"
i likwidacja wyspecjalizowanej jednostki pływającej Strażak 14
to jest bezpieczeństwo ?
Z
Złomiarz
A gdzie Stocznia Gdańska ? To jest dopiero super pracodawca!
N
Na etacie
Gdy ma się wieloletnie poparcie polityczne, medialne i pieniądze z prywatyzacji nie trudno wykreować się na pracodawcę roku. Takie zaszczyty nie przekładają sie na interesy zwykłych pracowników. Jak zwykle zyskuje uprzywilejowana grupa "zaufanych", mało tego, tam gdzie można było pokazać "społeczny aspekt przedsiębiorczości" i "kierowanie się zasadami etyki zawodowej i odpowiedzialności społecznej" w ZMPG S.A. w 2013 roku nie zrobiono NIC. A właściwie zrobiono-pozbawiono pracy wieloletnich, wykształconych i zaangażowanych zawodowo ludzi szargając ich godność. Każdy wie i widzi, że w ciagu roku można i przyjmuje się na rozmaite stanowiska nowych ludzi. Pracodawco roku DLACZEGO WSRÓD NICH NIE MA LUDZI MORZA, KTÓRZY POSZLI DO SĄDU W OBRONIE SWOJEJ TWARZY!
A
Alek
Panie Prezesie Portu Gdynia
Myślę że coś trzeba zrobić w temacie wizerunku Panie Prezesie portu Gdynia
Zdjęcia "Z PRACODAWCĄ ROKU" znajdują się na szarym końcu /51-55/ To jest wstyd,czyżby miało się okazać że Pracodawca Roku nie jest Pracodawcą Roku
M
Misiek
Czekam na Twoją odpowiedź. Chętnie skontaktuje prywatnie
M
Misiek
No chyba masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem koleżanko?/ kolego/ Nie mam nic wspólnego z formacją która została wymieniona.Rozumiem ,gdyby to było wyróżnienie np. Gazela Biznesu /Port takie ma/ , ale wyróżnianie pracodawcy który stosuje dyskryminacje, KTÓRY PROWADZI ZWOLNIENIA GRUPOWE, Który ma sprawy w sądzie pracy w kategorii pracodawca roku , to co najmniej "jest groteskowe" Jeżeli sukces ma pachnieć upadkiem innych to żyjemy chyba na innych światach.
t
tatko
Tak, potwierdzam.Nie tylko z oficera na portiera to jeszcze za dużo mniejszą wypłatę.Takich mamy obecnie dobrodziejów!
n
na kolana
współczuję bo robote zaczynasz pod biurkiem szefa ale czego się nie robi z głupoty i biedy...
e
elka
Wszędzie ta cuchnąca żółcią zawiść i chamskie komentarze. Jesteście miernotą, dlatego was tam nie ma.
Zamiast cieszyć się, że są Polacy którzy odnoszą sukces to jak zwykle pisowskie biadolenie i potworna zazdrość. Opanujcie się i do roboty może jeszcze coś z was się wydusi.
M
Misiek
Szczere gratulacje dla organizatorów.Wielki to zaszczyt gdy firma stosuje zwolnienia grupowe, gdy Kapitanom statków proponuje stanowiska portierów .Taka firma faktycznie zasługuje na szczególne wyróżnienie /Port Gdynia/
W
WHAY?
A KRAUZE NIC NIE DOSTAŁ???
S
SAME WSIowskie RYJE
SAME WSIowskie RYJE
/ oksza
Towarzystwo wzajemnej adoracji z bezwartościowymi tytułami.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie