Pomorska policja dostała pieniądze na nowe samochody

Kazimierz NetkaZaktualizowano 
Policjanci z Pomorskiego otrzymali pieniądze na kupno samochodów. Przekazał je samorząd województwa. Kwota nie jest zbyt wielka, bo wynosi 87 000 złotych, ale to nie pierwsze takie wsparcie. Porozumienie w sprawie wykorzystania tych pieniędzy podpisali w piątek, 05 sierpnia 2016 roku Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego, insp. Jarosław Rzymkowski – komendant wojewódzki policji w Gdańsku oraz Ryszard Świlski – wicemarszałek województwa pomorskiego.

Pieniądze te zostaną przeznaczone na Fundusz Wsparcia Policji – mówił marszałek Mieczysław Struk. Uzasadniając potrzebę takiego wsparcie, marszałek Mieczysław Struk zwrócił uwag,e na to, że rocznie województwo pomorskie odwiedza około 7 milionów osób, najwięcej w okresie wakacji. Dlatego, policja musi być dobrze wyposażona w nowoczesne pojazdy i urządzenia – nie mniej nowoczesne od sprzętu, używanego przez przestępców.

Policja od wielu lat realizuje program wspólnych – z samorządami - zakupów sprzętu transportowego – powiedział insp. Jarosław Rzymkowski – komendant wojewódzki policji w Gdańsku. - To pozwala nam kupić dwa razy więcej pojazdów. Sprzęt transportowy w policji jest eksploatowany bardzo intensywnie, niemal bez przerwy, przez całą dobę; zmieniają się tylko funkcjonariusze, korzystający z pojazdów.

Kwota 87 000 złotych, przyznana przez samorząd województwa na podstawie podpisanego w piątek porozumienia, zostanie wykorzystana na dofinansowanie zakupu samochodów osobowych – oznakowanych, służących do pracy pomorskiej policji. To kontynuacja wymiany z lat poprzednich najbardziej wyeksploatowanych samochodów służbowych. Nowe, osobowe samochody oznakowane, będące w dyspozycji pomorskiej policji, są bardzo mobilne i wyposażone w sprzęt techniczno - elektroniczny wysokiej jakości, do monitorowania bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Ponadto szybkie przemieszczanie się tego typu samochodów patrolowych, powoduje również szybki dojazd do miejsca zdarzenia drogowego czy też kryminalnego.

Województwo Pomorskie dofinansowuje zadania własne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od 2009 roku – informuje Małgorzata Pisarewicz - rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. - Przedmiotem dofinansowania były: modernizacje i prace budowlane, zakup paliwa, wyposażenie specjalistyczne dla Laboratorium Kryminalistyki KW Policji w Gdańsku oraz zakup samochodów osobowych nieoznakowanych i oznakowanych. W latach 2009 - 2016 dofinansowanie przez Województwo Pomorskie wyniosło 915 000 zł.

polecane: Komentarze ze sztabów wyborczych po ogłoszeniu wyników sondażowych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie