Pomorscy liderzy innowacyjności

Jacek KleinZaktualizowano 
Województwo pomorskie może poszczycić się wieloma innowacyjnymi firmami. W piątek w Urzędzie Marszałkowskim zostały nagrodzone w ramach regionalnej edycji konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju 2010".

- Celem konkursu jest promowanie inicjatyw o charakterze innowacyjnym. Konkurs składa się z dwóch edycji, tj. regionalnej w 16 województwach oraz edycji ogólnopolskiej - powiedział Krzysztof Duchnowski, prezes Fundacji Innowacji i Rozwoju. - Zwycięzcy w regionach są nominowani do krajowego finału.

W tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu do udziału zgłosiło się ponad 900 firm i instytucji z Pomorza. - To pokazuje, że województwo należy do krajowej czołówki innowacyjności i przedsiębiorczości - dodał Duchnowski.

Nagrody dla innowacyjnych firm rozdano w kategorii firm mikro, małych, średnich i dużych. Innowacyjną firmą z kategorii firm mikro została Siled sp. z o.o. z Gdańska, specjalizująca się w inteligentnych systemach sterowania opartych na nowoczesnych technologiach, np. diodach LED.

W tej samej kategorii za innowacyjny produkt "Biometryczny system kontroli dostępu na odcisk palca Biofinger - KD" uznanie zdobyła firma PTC Security Systems Jacek Lipski z Gdańska. Za program zajęć z robotyki dla uczniów szkół podstawowych w kategorii innowacyjny produkt nagrodę zdobyła firma RoboNET sp. z o.o. także z Gdańska. Za dynamicznie rozwijającą się mikrofirmę uznane zostało PPHU Drogben z Sierakowic.

W kategorii firm małych tytuł innowacyjnej firmy zdobyła Hydromega SA z Gdyni, specjalizująca się w rozwiązaniach opartych na instalacjach hydraulicznych. Innowacyjnym produktem została telefonia internetowa opracowana przez firmę FreecoNET Tlenofon SA z Gdańska. Za innowacyjny projekt unijny uznany został zakup dwóch wiertnic horyzontalnych przez firmę PI-B Suchocki Roman Suchocki z Chwaszczyna. Dynamicznie rozwijającą się małą firmą została Iso-Net sp. z o.o. z Gdyni.

W kategorii firm średnich tytuł innowacyjnej zdobyło Konsorcjum Pralnicze sp. z o.o. z Gdyni.
Dynamicznie rozwijającą się firmą została NDI SA z Sopotu. Natomiast firma Ciecholewski-Wentylacje sp. z o.o. z Koźmina została nagrodzona za innowacyjny produkt "Autonomiczny Moduł Filtrujący" w kategorii firm dużych. Za integrację systemu TV cyfrowej EasyCast w kategorii innowacyjna usługa firmy dużej nagrodę zdobyła firma Vector sp. z o.o. z Gdyni.

Nagrody przyznano także innowacyjnym gminom Chojnice i Gniewino. Innowacyjnymi organizacjami zostały Fundacja Fabryka Talentów i stowarzyszenie Gdańska Organizacja Turystyczna. Za innowacyjny projekt nagrodzone zostało Gdyńskie Centrum Innowacji. Wyróżnienia otrzymały także firmy RoboNET sp. z o.o. i Poldanor SA.

polecane: 60 Sekund Biznesu: W internecie jest wygodniej i większy wybór.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie