Pomezania wygrywa z Sokołem

Sokół Browar Kościerzyna przegrał spotkanie wyjazdowe z Pomezanią Polskim Cukrem Malbork.

Początek spotkania w wykonaniu drużyny z Kościerzyny był bardzo dobry. Podopieczni Andrzeja Gryczki szybko wyszli na prowadzenie 4:2, ale w kolejnych minutach zaczęli dominować już gospodarze. Był to między innymi efekt tego, że z parkietu musiał zejść jeden z czołowych graczy kościerskiego zespołu - Szymon Kmieć, który najprawdopodobniej doznał poważnej kontuzji. Według wstępnych informacji wynika, że jego absencja może potrwać kilka miesięcy. Gospodarze sukcesywnie zwiększali swoją przewagę, by w rezultacie pierwszą połowę zakończyć wynikiem 17:9.

Początek drugiej partii również należał do miejscowych, których przewaga osiągnęła różnicę 10 bramek. Sokół nie dawał jednak za wygraną i rozpoczął szaleńczy pościg, by zrównać się z rywalami. Kościerzynianie w ciągu kolejnych minut zmniejszyli różnicę do 5 bramek, ale na całkowite odrobienie strat było już za późno. Ostatecznie, komplet punktów zgarnęła ekipa z Malborka, która wygrała całe spotkanie 31:25.