Pomezania Malbork umocniła się na pozycji wicelidera IV ligi i jeszcze może powalczyć o awans

Radosław Konczyński
Mecz miał się odbyć 3 czerwca, ale na prośbę gości został przełożony na 24 maja. Radosław Konczyński
Pomezania Malbork w środowy wieczór (24 maja) rozegrała awansem mecz 34 kolejki IV ligi pomorskiej z Jantarem Ustka. Wicelider zrobił, co do niego należało, czyli pokonał przedostatnią drużynę w tabeli 2:0 i goni lidera, Wikęd Luzino.

Pomezania Malbork - Jantar Ustka 2:0 (1:0)

Piłkarze malborskiej Pomezanii mogą odhaczyć środowe spotkanie jako zadanie wykonane niezbyt dużym nakładem sił. Nie było to wielkie widowisko, lecz dla gospodarzy i ich kibiców najważniejsze jest to, że drużyna wygrała już po raz 23. w tym sezonie. Goście, którzy do tej pory uzbierali tylko 8 punktów (2 zwycięstwa, 2 remisy, 30 porażek) i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli IV ligi pomorskiej, starali się walczyć, ale praktycznie nie zagrozili bramce Pomezanii. Paweł Budziwojski, trener miejscowych, od początku spotkania dał szansę zawodnikom, którzy mieli mniej okazji do grania w tym sezonie. Od początku wyszli więc młodzieżowcy Grzegorz Pluciński, Mateusz Rabenda i Filip Gucwa.

Gospodarze objęli prowadzenie w 10 minucie. Po uderzeniu Rabendy zza pola karnego piłka odbiła się od nogi obrońcy, zmieniła kierunek lotu i lobem wpadła do siatki nad zaskoczonym bramkarzem Jantara. Przed przerwą dwie bardzo dobre okazje do podwyższenia wyniku miał Tomasz Grabowski, ale najskuteczniejszy strzelec IV ligi pomorskiej nie powiększył swojego dorobku 37 bramek. Próbował jeszcze w drugiej połowie wpisać się na listę strzelców, jednak też się nie udało. Malborczycy w drugiej części spotkania nie stworzyli sobie jakichś wybitnie stuprocentowych sytuacji, a wynik ustalił w 65 minucie Dawid Karczewski zaskakującym płaskim strzałem zza „szesnastki” przy słupku.

Pomezania: Pluciński – Bochyński, Klinkosz, Marszałek, Wąs – Rabenda, Latkiewicz (60 Dryjas), Gucwa (46 Karniluk), Karczewski (81 Kielar), Wesołowski (69 Mrozek) – Grabowski (75 Włoch).

Malborska drużyna zajmuje 2 miejsce w tabeli z 74 pkt. Traci tylko trzy punkty do lidera Wikędu Luzino, ale rozegrała o jeden mecz więcej. Choć w Malborku nikt przed sezonem nie brał takiej opcji pod uwagę, bo celem miała być walka o utrzymanie się w IV lidze, to teraz okazuje się, że zespół, który jest beniaminkiem, może powalczyć o awans do III ligi. W najbliższą sobotę (27 maja) w 33 kolejce IV ligi Pomezania spotka się na wyjeździe z Bytovią Bytów (17 m., 27 pkt). Sezon powoli zmierza ku końcowi. Ostatnia, 38 kolejka zostanie rozegrana 24 czerwca.