Polskie polowanie na medale w Berlinie [klasyfikacja medalowa]

KM
Pawel Relikowski / Polska Press
Niedziela to ostatni dzień zmagań lekkoatletów o medale podczas mistrzostw Europy w Berlinie. Worek z medalami Polaków tym razem otworzyła Sofia Ennaoui. Złoto zdobyła za to Anita Włodarczyk, a brąz dołożyła Joanna Fiodorow!

18. Izrael1001

Medale zdobyte przez młociarki były ostatnimi w tej edycji mistrzostw Europy. Męska sztafeta 4x100 m. Polaków, mimo że z dobrym czasem awansowała do finału, to została zdyskwalifikowana za "naruszenie pasma biegowego". Jeden z biało-czerwonych, przy przejmowaniu pałeczki, przekroczył strefę zmian. Sztafetę wygrali Brytyjczycy, a to oznacza, że Polacy w ostatniej konkurencji spadli na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Kończymy mistrzostwa z tuzinem medali.

Tyczka mężczyzn

Piotr Lisek fenomenalnie skoczył 5,90, a Paweł Wojciechowski 5,80 i chociaż zazwyczaj to by wystarczało, żeby stanąć na podium, to nie tym razem. Niesamowicie skakali Armand Duplantis i Timur Morgunow. Najpierw 19-letni Szwed pobił rekord mistrzostw, a później 6 metrów skoczył także Morgunow. Skok nastolatka na taką wysokość już był sensacją, ale w następnej próbie Duplantis skoczył... 6,05 m. Trzeci był francuz Lavillenie.

Rzut młotem kobiet
Złoto Anity Włodarczyk
Brąz Joanny Fiodorow

To niesamowite! Anita Włodarczyk pobiła swój rekord z mistrzostw z Zurychu. Polka rzuciła 78,94 m. Niestety niecałe podium było biało-czerwone. Malwina Kopron spaliła swoją ostatnią szansę. Stanęły na podium Anita Włodarczyk i Joanna Fiodorow. Włodarczyk złoto zapewniła sobie rzutem na 78,94 m., a Fiodorow na 74 m. To 11. i 12. krążek na mistrzostwach Europy w Berlinie.

Aktualizacja

W czasie gdy Sofia Ennaoui wyrywała srebro na 1500 .m kobiet, wszystkie trzy rzucające młotem Polki awansowały do finału. Nadzieje medalowe podtrzymują: Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow i Malwina Kopron. Już w eliminacjach Anita Włodarczyk rzuciła 77,82 m. i zdeklasowała rywalki.

Bieg na 1500 m. kobiet
Srebro Sofii Ennaoui

W niedzielny wieczór możemy liczyć, że kolejny raz wysypie się worek z medalami dla Polaków. Worek ten otworzyła Sofia Ennaoui, która zdobyła srebrny medal na 1500 metrów. Ennaoui razem z Cichocką ruszyła na końcu stawki. Kartuzianka potknęła się na początku i została z tyłu. Ennaoui trzymała się za to w środku stawki. Przed ostatnimi 300 metrami zaczęła atakować. Na 300 metrów przed metą minęła trzecią zawodniczkę, a świetny finisz pozwolił jej wskoczyć na drugą pozycję. To 10. medal polskiej reprezentacji na mistrzostwach Europy w Berlinie.

ME Berlin: Justyna Święty-Ersetic ze złotem w finale biegu na 400 metrów! Iga Baumgart-Witan do mety dobiegła piąta

Press Focus / x-news

Materiał oryginalny: Polskie polowanie na medale w Berlinie [klasyfikacja medalowa] - Dziennik Bałtycki