Polska Hokej Liga. MH Automatyka wygrywa w Tychach z GKS-em

AW
Polska Hokej Liga. MH Automatyka wygrywa w Tychach z GKS-em Lucyna Nenow
MH Automatyka Gdańsk wygrała w Tychach z mistrzem Polski, GKS-em, 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) i w ćwierćfinale fazy play-off Polskiej Hokej Ligi prowadzi 3:2! Seria grana jest do czterech zwycięstw.

Zawodnicy gdańskiej Automatyki pojechali do Tychów, by rozegrać piąte spotkanie w ¼ finału Polskiej Hokej Ligi. W serii, która prowadzona jest do czterech zwycięstw, było na razie 2:2. Poprzednie spotkanie obydwu drużyn odbyło się w hali Olivia w Gdańsku. Wtedy lepsi okazali się tyszanie, którzy ograli “Automatycznych” 8:4.

W czwartkowe spotkanie lepiej weszła drużyna gospodarzy. GKS Tychy już w trzeciej minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Radosława Galanta. Zawodnik tyskiej drużyny oddał mocny strzał z dystansu, po którym krążek wleciał do siatki tuż pod poprzeczką. W pierwszej tercji to GKS stwarzał sobie więcej okazji bramkowych, jednak nie zdołał udokumentować przewagi kolejnym golem.

Druga tercja była nieco spokojniejsza od pierwszej. Ale druga część spotkania okazała się o wiele bardziej szczęśliwa dla gdańszczan. Na 30 sekund przed końcem tercji pod bramką gospodarzy zrobiło się ogromne zamieszanie. W całej sytuacji najprzytomniej zachował się Konstantin Tieslukiewicz, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza GKS-u Tychy.

Ostatnia część spotkania zaczęła się od naporu drużyny gospodarzy. Radosław Galant i Andrij Michnow próbowali pokonać Evana Cowleya, jednak gdański golkiper dzielnie wytrzymał napór rywali. W 53. minucie to Automatyka była w ofensywie. Pod bramką rywali odnalazł się Mateusz Danieluk, który trafił do bramki i tym samym zapewnił zwycięstwo gdańszczanom.

MH Automatyka kolejny mecz z GKS-em Tychy zagra w niedzielę 3 marca w hali Olivia o godzinie 17. Gdańszczanie prowadzą w serii 3:2 i jeśli uda im się odnieść zwycięstwo, to awansują do półfinału fazy play-off w Polskiej Hokej Ligi.

GKS Tychy – MH Automatyka Gdańsk 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Bramki: Galant (3) – Tieslukiewicz (40), Danieluk (53)

GKS Tychy:Murray, Lewartowski - Pociecha, Ciura, Sykora, Komorski, Michnow - Górny, Bryk, Gościński, Rzeszutko, Bagiński - Kotlorz, Jeronau, Klimienko, Cichy, Szczechura - Kolarz, Kogut, Jeziorski, Galant, Witecki

MH Automatyka:Cowley, Studziński - Dolny, Maly, Steber, Polodna, Vitek - Tieslukiewicz, Krasowskij, Jełakow, Rożkow, Gołowin - Pastryk, Lehmann, Danieluk, Rompkowski, Marzec - Leśniak, Smal, Stasiewicz, Pesta, Samusienka

Makowski i Sobiech po meczu Lechia Gdańsk - Wisła Kraków: Wykonaliśmy swoje zadanie