Polska drużyna bez medalu

Tylko Li Qian z reprezentantek Polski wygrała swój pojedynek w ćwierćfinale
Tylko Li Qian z reprezentantek Polski wygrała swój pojedynek w ćwierćfinale Karolina Misztal
Polskie tenisistki stołowe nie zdobędą medalu w drużynie podczas mistrzostw Europy, które odbywają się w gdańsko-sopockiej hali Ergo-Arena. Biało-czerwone przegrały z Rumunkami 1:3 i to rywalki zmierzą się w półfinale z Białorusinkami. Podopieczne trenera Tomasza Dziubańskiego powalczą o miejsca 5-8 w turnieju.

Polki nie były faworytkami w konfrontacji z Rumunkmi, ale mecz zaczął się po myśli naszych reprezentantek. Grająca jako pierwsza Li Qian pewnie wygrała z Elizabetą Samarą. Później jednak było już tylko gorzej.

Niestety, mecz kompletnie nie udał się Natalii Partyce. Zawodniczka urodzna w Gdańsku najpierw przegrała z Danielą Dodean 0:3, a następnie decydujący pojedynek z Samarą 1:3. W obu pojedynkach Partyce zabrakło odrobiny szczęścia. W pojedynku z Dodean, przy stanie 0:1, przegrała drugiego seta na przewagi 15:17. Gdyby ten set zakończył się inaczej, to może odwróciłaby losy tej rywalizacji. Podobnie było w ostatnim meczu. Natalia remisowała z Samarą 1:1 i przegrała na przewagi 11:13. Gdyby Partyka miała trochę więcej szczęścia, to set mógły się zakończyć inaczej, a wtedybiało-czerwone objęłyby prowadzenie i kto wie jak skończyłoby się to spotkanie. Pomiędzy meczami partyki jeszcze Katarzyna Grzybowska przegrała z Bernadette Szocs 1:3. Polkom pozostała rywalizacja o miejsca 5-8 i w pierwszym meczu zmierzą się dziś z reprezentacją Czech.

Czwartej przegranej doznała męska drużyna. Polacy, choć dzielnie walczyli, ulegli Francji 2:3. Tym samym biało-czerwonym pozostała walka o 13 miejsce w turnieju i na kolejne porażki nie mogą sobie pozwolić. Podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego walczą o awans na kolejne mistrzostwa, a do osiągnięcia tego celu muszą zająć 13 miejsce. Teraz biało-czerwonym potrzebne są dwa zwycięstwa. W pierwszym dzisiejszym meczu, podobnie jak panie, zmierzą się z drużyną Czech.

Wyniki turnieju drużynowego

Kobiety - 1/4 finału

Polska - Rumunia 1:3

Li Qian (Polska) - Elizabeta Samara (Rumunia) 3:0, Natalia Partyka (Polska) - Daniela Dodean (Rumunia) 0:3, Katarzyna Grzybowska (Polska) - Bernadette Szocs (Rumunia) 1:3, Natalia Partyka (Polska) - Elizabeta Samara (Rumunia) 1:3

Mężczyźni - o miejsca 9-16

Polska - Francja 2:3

Wang Zeng Yi (Polska) - Emmanuel Lebesson (Francja) 2:3, Daniel Górak (Polska) - Adrien Mattenet (Francja) 0:3, Jakub Kosowski (Polska) - Abdel-Kader Salifou (Francja) 3:0, Wang Zeng Yi (Polska) - Adrien Mattenet (Francja) 3:2, Daniel Górak (Polska) - Emmanuel Lebesson 0:3