Polpharma zdobyła Koszalin!

Michael Hicks
Michael Hicks Fot. Sławek Pietrzak
Polpharma Starogard Gdański rozgromiła na wyjeździe AZS Koszalin 82:56 w meczu koszykarskiej Tauron Basket Ligi.

Niesamowitą formę prezentują ostatnio koszykarze ze Starogardu Gdańskiego. Kilka dni temu rozbili u siebie różnicą 30 punktów Asseco Gdynia, a teraz rozgromili AZS Koszalin i to na boisku wyżej notowanego w tabeli rywala.

Polpharma już po pierwszej kwarcie miała dziesięć punktów przewagi. Koncert gry w tej dosłonie dał najlepszy zawodnik meczu Michael Hicks, który zdobył aż 16 punktów z 27 uzyskanych przez zespół. Po pierwszej połowie goście utrzymali tę przewagę, ale w trzeciej kwarcie praktycznie zdemolowali drużynę z Koszalina. Gospodarze byli w stanie zdobyć zaledwie cztery punkty w ciągu 10 minut gry. Polpharma to wykorzystała i prowadziła już 68:43. W czwartej odsłonie goście ze Starogardu Gdańskiego kontrolowali wydarzenia na parkiecie i zanotowali efektowne zwycięstwo.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 56:82 (17:27, 22:22, 4:19, 13:14)

AZS: Auda 16, Austin 12, Walton 8, James 6, Mielczarek 5, Walker 3, Witliński 2, Łukasiak 2, Dymała 2, Dąbrowski, Wadowski.

Polpharma: Hicks 29, Mirković 13, Kinloch 10, Paliukenas 8, Flieger 7, Dee 6, Szymański 4, Diduszko 3, Grujić 1, Renkiel 1, Wojdyła.