Polpharma wygrała po raz czwarty z rzędu. Dziś grają Energa Czarni

Polpharma Starogard Gdański pokonała Śląsk Wrocław 78:63 (19:18, 18:15, 18:11, 23:19) w meczu koszykarskiej Tauron Basket Ligi.

Polpharma wygrała trzy ostatnie mecze w TBL i zdecydowanie jest na fali wznoszącej. W zupełnie innej sytuacji jest Śląsk, który przyjechał do Starogardu Gdańskiego po przełamanie, bo nie wygrał meczu ligowego już od ponad dwóch miesięcy. Wrocławianie jednak dobrze zaczęli niedzielny mecz, wypracowali sobie kilka punktów przewagi i pokazali, że chcą walczyć o wygraną. Polpharma dopiero pod koniec pierwszej kwarty opanowała sytuację i wygrała tę część jednym punktem.

W dalszej części spotkania gospodarze pokazali, że są naprawdę w świetnej dyspozycji i bez obaw podchodzą do kolejnych spotkań. W spotkaniu ze Śląskiem ponownie zaprezentowali skuteczność na dobrym poziomie. Polpharma wygrała także pozostałe trzy kwarty tego meczu i pewnie sięgnęła po czwarte zwycięstwo z rzędu w Tauron Basket Lidze.

Polpharma: Hicks 18, Dee 15, Kinloch 14, Diduszko 11, Mirković 7, Flieger 6, Szymański 3, Grujic 2, Paliukenas 2

WKS Śląsk: Williams 21, Jankowski 12, N. Kulon 11, Ikowlew 8, Kowalenko 6, Jarmakowicz 5, Han 0, Jakubiak 0, Mróz 0, M. Kulon 0

Dziś w Słupsku derby Pomorza między Energą Czarni a AZS Koszalin. Zapowiada się koszykarskie święto - dwie silne drużyny, sąsiedzi w tabeli i gorąca atmosfera na trybunach. Bilety na to spotkanie rozeszły się w niecałe sześć godzin i klub ze Słupska przygotował dodatkową pulę wejściówek na miejsca stojące w cenie 20 złotych. Mecz pokaże Polsat Sport od godz. 20.30.