Polpharma Starogard wciąż walczy. Mistrz Polski został ograny!

Polpharma Starogard Gdański pokonała Stelmet Zielona Góra 65:63 w trzecim meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Polski koszykarzy i pozostaje w grze o awans do kolejnej rundy.

Stelmet wygrał dwa mecze u siebie z Polpharmą, a że rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, to mistrzowie Polski kwestię awansu chcieli rozstrzygnąć w środowym meczu w Starogardzie. Długo wszystko wskazywało na to, że tak właśnie się stanie. Po trzech kwartach Stelmet miał 13 punktów przewagi, ale nie potrafił jej utrzymać. Polpharma zagrała świetnie w czwartej kwarcie, odrobiła straty i zapewniła sobie zwycięstwo.

Czwarty mecz rozegrany zostanie w piątek o godzinie 17.45 w Starogardzie Gdańskim i albo Polpharma wyrówna stan rywalizacji albo Stelmet zapewni sobie prawo gry w półfinale mistrzostw Polski.

Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra 65:63 (17:12, 18:25, 8:19, 22:7)

Polpharma: Marcin Flieger 16, Uros Mirkovic 16, Anthony Miles 13, Łukasz Diduszko 10, Jakub Schenk 6, Martynas Sajus 4, Martynas Paliukenas 0, Thomas Davis 0.

Stelmet BC: Jarosław Mokros 12, Vladimir Dragicević 12, Przemysław Zamojski 11, Thomas Kelati 8, James Florence 6, Filip Matczak 5, Armani Moore 4, Karol Gruszecki, 2, Nemanja Djurisić 2, Adam Hrycaniuk 1, Łukasz Koszarek 0.