Hybrydowo – tak mają odbywać się zajęcia na Politechnice Gdańskiej w nadchodzącym roku akademickim.
- Podstawową formą prowadzenia zajęć będzie forma stacjonarna, z tym że wykłady w dużych grupach powinny odbywać się zdalnie – w tym przypadku decyzje podejmą dziekani wydziałów – tłumaczy rzecznik prasowy PG, Maciej Dzwonnik. - Dziekani będą na bieżąco określać wykaz zajęć, które będą realizowane w sposób zdalny lub mieszany (hybrydowy), a informacje na ten temat mają być zamieszczane na stronach internetowych wydziałów - dodaje.
Uczelnia podkreśla, że wszystkie zajęcia w formie stacjonarnej zostaną przeprowadzone w obowiązującym reżimie sanitarnym i z uwzględnieniem rekomendacji i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Co z egzaminami?
Egzaminy i zaliczenia mają odbywać się stacjonarnie, jednak dopuszcza się ich przeprowadzenie także w formie zdalnej. Decyzję w tej sprawie podejmie dziekan wydziału po konsultacji z nauczycielem odpowiedzialnym za przedmiot i starostą roku, a w przypadku szkół doktorskich – ich dyrektorzy. Natomiast zbliżająca się wrześniowa sesja poprawkowa będzie przeprowadzona w trybie zdalnym.
Hybrydowo także na UG
Również Uniwersytet Gdański podjął decyzję o prowadzeniu zajęć w systemie hybrydowym. Dziekani zadecydują, które zajęcia powinny się odbyć stacjonarnie ze względu na charakter programu kształcenia, a które mogą być realizowane zdalnie. Szczegóły studenci mają poznać we wrześniu.

Dom drzewa w Miliczu. Nadleśnictwo Milicz
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?