Politechnika Gdańska oferuje darmowe zajęcia dla chętnych. 1 października 2019 roku ruszyły zapisy na Politechnikę Wielu Pokoleń

Sandra JanikowskaZaktualizowano 
Gdańsk, 22.05.2019 r. Fot. Przemysław Świderski / Polska Press
Politechnika Gdańska to pierwszy pomorski uniwersytet, który w swojej ofercie posiada bezpłatne i praktyczne zajęcia edukacyjne dla każdego. Mowa o projekcie "Politechnika Wielu Pokoleń", w którym wiek uczestników nie gra roli! W zajęciach mogą wziąć udział dzieci, młodzież czy dorośli - jedyny wymóg to chęć zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów! Zapisy na zajęcia ruszają już dzisiaj, 1 października 2019 roku.

Zajęcia dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, dorosłych i seniorów. Politechnika Wielu Pokoleń to unikatowa inicjatywa stworzona przez gdańską uczelnię wspólnie z Gminą Miasta Gdańsk, Hevelianum i Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym.

Pierwsza edycja zajęć odbędzie się w semestrze zimowym - październik 2019 - luty 2020.

Politechnika Wielu Pokoleń w Gdańsku. Obszerna oferta edukacyjna... dla każdego!

Oferta zajęć proponowanych w ramach Politechniki Wielu Pokoleń jest ogromna, różnorodna i dostosowana do wieku uczestników. Znaleźć w niej można blisko 50 przedmiotów powiązanych z naukami ścisłymi, technicznymi, a także społeczno-ekonomicznymi.

Uczestnicy mogą wybierać zajęcia z różnych dziedzin w ramach swojej kategorii wiekowej. Oczywiście kierując się swoimi zainteresowaniami i kierunkami, w jakich chcą się rozwinąć. Dla przykładu - uczniowie szkolni mogą jednocześnie pobierać nauki z zakresu podstaw mechaniki i produkcji żywności, a seniorzy z obsługi komputera i komunikacji. Jak widać oferta jest bardzo obszerna i każdy może coś dla siebie znaleźć.

Formuła zajęć jest zróżnicowana - od wykładów przez warsztaty, konwersatoria, laboratoria, zajęcia terenowe do kursów online.

Całą ofertę edukacyjną znajdziesz tutaj.

ZOBACZ TAKŻE: Zarządzanie i ekonomia hitami na Politechnice Gdańskiej! 18 osób na miejsce! Rekrutacja 2019/2020 na największą uczelnię techniczną

Politechnika Wielu Pokoleń w Gdańsku. Zajęcia wielopokoleniowe i nauka zdalna

Dosyć nietypową propozycją zawartą w projekcie są zajęcia wielopokoleniowe. Co kryje się za tym pojęciem? Nic innego jak warsztaty czy wykłady, w których mogą uczestniczyć rodzice z dziećmi i dziadkowie z wnukami. Wspólnie spędzony czas podczas wycieczek na budowę, warsztatów kreatywnego myślenia czy zajęć z podstaw ekonomii będzie świetną okazją do pogłębienia wzajemnych relacji.

W programie przewidziano także zajęcia w laboratoriach fizyki przeznaczone dla młodzieży szkolnej.

Warto wspomnieć, że dla osób dorosłych, które niekiedy nie mogą dotrzeć na miejsce lub nie dysponują większą ilością wolnego czasu istnieje możliwość pobierania nauki zdalnej, którą mogą realizować online w każdym miejscu i o każdej porze.

Projekt ten skierowany jest głównie do osób niezwiązanych z Politechniką Gdańską.

Politechnika Wielu Pokoleń w Gdańsku. Zapisy od 1 października

Zapisy na zajęcia, które odbędą się w pierwszym semestrze zostaną uruchomione 1 października i potrwają 6 dni. Na zajęcia można zapisać się drogą elektroniczną. Jeśli chcesz wziąć udział w którychś ćwiczeniach kliknij tutaj, aby się zapisać. Warto pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona, dlatego też decyduje kolejność zgłoszeń. O wynikach rekrutacyjnych kandydaci zostaną poinformowani w terminie do 8 października.

Zajęcia rozpoczną się już w połowie października. Będą odbywały się w godzinach popołudniowych w czwartki i piątki, a także w soboty do godziny 14 na Politechnice Gdańskiej. Ćwiczenia poprowadzą nauczyciele akademiccy i specjaliści uczelniani.

Grupy będą dosyć kameralne - od 8 osób na warsztatach do 40 osób na wykładach. Ma to ułatwić uczestnikom kontakt z prowadzącymi, ale nie tylko! Nieliczne grupy zwiększają motywację do wzięcia aktywnego udziału w zajęciach. Warto wspomnieć, że osoby, które wykażą się wyjątkową frekwencją i zaangażowaniem zostaną nagrodzone.

Na początku lutego 2020 roku odbędzie się nabór na kolejny semstr zajęć. Oferta zostanie poszerzona o szereg innych przedmiotów, w tym: warsztaty językowe, zajęcia z zakresu technologii kosmicznych czy kolarstwa.

Jak wynika z dostępnych informacji projekt został dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Wartość projektu to 2 308 635, 53 zł, a dofinansowanie z UE wyniosło dokładnie 1 945 718,02 zł.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie