Policyjny "belfer" odwołany po aferze

  Policyjny "belfer" odwołany po aferze

  Łukasz Bartosiak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zakończyła się kariera mł. insp. Józefa Kowalika na stanowisku szefa kwidzyńskiej policji. Jego miejsce zajął mł. insp. Maciej Szulc, dotychczasowy zastępca szefa policji w Malborku.
  - W życiu bywa tak, że jest czas przyjścia i czas odejścia. Pragnę podziękować wszystkim za dobrą współpracę, a tych których uraziłem, przepraszam - mówi ustępujący komendant.

  Józef Kowalik odszedł w niesławie, gdyż to za jego komendatury - w październiku ubiegłego roku - wybuchła tzw. afera prabucka. Główną rolę odegrali w niej funkcjonariusze wywożący pijanych mieszkańców Prabut do lasu. Opisanie przez naszą gazetę nagannego procederu spowodowało lawinę decyzji kierownictwa policji na Pomorzu. Stanowiska stracili komendant prabuckiego komisariatu i zastępca komendanta z Kwidzyna. Sam Kowalik utrzymał się na swym fotelu, choć w kierowanej przez niego jednostce coraz bardziej zanosiło się na burzę.

  Zdesperowani pracownicy komendy - mundurowi i cywilni - wysłali do naszej redakcji list, w którym pisali o swoich pretensjach wobec komendanta. Jeszcze wcześniej dwie księgowe, które Kowalik zwolnił z pracy, zaczęły walczyć o swoje racje przed sądem pracy.

  - Zostałyśmy zwolnione z dnia na dzień, nie wiemy za co - mówią kobiety.

  Według części funkcjonariuszy z Kwidzyna Kowalik nie nadawał się na piastowanie tak odpowiedzialnego stanowiska, bo był "policyjnym belfrem". Zanim w 2006 r. przyjechał do Kwidzyna, przez 28 lat pracował wyłącznie w szkołach policyjnych. W Szczytnie prowadził zajęcia na temat ochrony przeciwpożarowej, w Pile wykładał kryminalistykę.

  Jak potoczy się jego dalsza kariera, o tym zadecyduje nadinsp. Krzysztof Starańczak, szef pomorskiej policji.

  - Józef Kowalik złożył raport o przejściu na emeryturę ze względu na stan zdrowia. Obecnie jest w dyspozycji komendanta wojewódzkiego - informuje Joanna Kowalik-Kosińska z zespołu prasowego KWP w Gdańsku.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Policyjny "belfer

  boy2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

  Komendant odszedł, ale co z "K o m e n d a n t o w ą ". Kiedy przyjdzie na nią czas????

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Policyjny "belfer" odwołany po aferze

  Boy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

  nalezalo sie i szkoda ze tak pozno go odwolano bo pajac do niczego sie nie nadawal a tym bardziej na takim stanowisku.kobieciaz i tyle z tego pajaca bylo!!!!!!!!!!!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo