Policjanci "z pierwszej linii" zarobią więcej

  Policjanci "z pierwszej linii" zarobią więcej

  Maciej Pawlikowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Praca w policji staje się coraz bardziej atrakcyjna pod kątem finansowym. Ponad 600 pomorskich funkcjonariuszy od 1 października otrzymywać będzie wyższe dodatki służbowe i funkcyjne. Co miesiąc będą zarabiać od 80 do 400 zł więcej.
  Ponadto 129 ich kolegów czeka też awans. Taką decyzję podjął nadinsp. Krzysztof Starańczak, komendant wojewódzki policji.

  Na razie podwyżki obejmą przede wszystkim stróżów prawa pracujących w Gdańsku. 283 z nich to funkcjonariusze komendy miejskiej, a 293 komendy wojewódzkiej. Na dodatkowe pieniądze może liczyć 83 policjantów pracujących w regionie, 29 ze Starogardu Gdańskiego i 54 z Tczewa.

  - Generał Krzysztof Starańczak realizuje i spełnia obietnice złożone w czasie, gdy obejmował stanowisko komendanta wojewódzkiego policji na Pomorzu. Szczególną uwagę zwraca na policjantów z tzw. pierwszej linii. To oni do tej pory byli grupą, której uposażenia były najniższe - wyjaśnia nadkomisarz Jan Kościuk, rzecznik pomorskiej policji.

  Zapewnia jednocześnie, że nie ma mowy o faworyzowaniu przez Starańczaka tylko policjantów z Gdańska. Na podwyżki dodatków będą mogli liczyć najprawdopodobniej już niedługo także ich koledzy z jednostek terenowych.

  Kolejna już decyzja o podwyżkach dodatków dla funkcjonariuszy ma pomóc pomorskiej policji w ograniczeniu dużej wciąż liczby wakatów. Obecnie na Pomorzu jest ich około 370. Większe zarobki mają poprawić atrakcyjność pracy i zapobiec odchodzeniu kolejnych policjantów ze służby. Ten problem dotyczy szczególnie Trójmiasta, gdzie rynek pracy jest największy w całym województwie i dużo łatwiej o pracę niż w małych miejscowościach naszego regionu. Według gdańskiej KWP, nowa polityka podwyżek policyjnych wynagrodzeń daje już pierwsze rezultaty.

  - Do tej pory często zdarzało się, że emerytami stawali się funkcjonariusze w kwiecie wieku i dysponujący ogromnym doświadczeniem zawodowym. Fala odejść ze służby została jednak ostatnio zatrzymana. Praca w pomorskiej policji stała się znacznie atrakcyjniejsza. Szczególnie dotyczy to policjantów z niższych stanowisk, którym bez wątpienia brakowało motywacji - dodaje nadkomisarz Kościuk.

  Poza tym KWP w Gdańsku chce, aby pomorscy stróże prawa mogli się skupiać tylko na pracy, a nie zastanawiać się, co zrobić, żeby utrzymać rodzinę. Wtedy wzrosnąć ma nie tylko komfort pracy samych funkcjonariuszy, ale także ich wydajność.

  - Dzięki temu że policjant wie, iż za dobrą pracę będzie nagradzany, może o wiele skuteczniej wykonywać swoje zadania służbowe. Motywacja jest przecież niezmiernie ważna - tłumaczy rzecznik pomorskiej policji.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo