Edukacja, egzaminy, testy próbne
  TESTY GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA OŚWIATOWEGO

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Rozwiń
  Edukacja, egzaminy, testy próbne
  Zwiń

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Sprawdź, co może pojawić się na egzaminach!

  Policjanci będą zabezpieczać Jarmark św. Dominika w Gdańsku....

  Policjanci będą zabezpieczać Jarmark św. Dominika w Gdańsku. Każdego roku Gdańsk w czasie Jarmarku odwiedza ok. 7 milionów turystów

  szym

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jarmark Św. Dominika

  Jarmark Św. Dominika ©Karolina Misztal

  Wielkimi krokami zbliża się Jarmark św. Dominika. Szyki przed wydarzeniem zwierają także gdańscy policjanci, którzy będą je zabezpieczać.
  Jarmark Św. Dominika

  Jarmark Św. Dominika ©Karolina Misztal

  - Gdańscy policjanci przygotowują się do zabezpieczenia Jarmarku Św. Dominika, który jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie. Każdego roku Gdańsk w czasie Jarmarku odwiedza ok. 7 milionów turystów. Będzie to okres bardzo intensywnej pracy dla funkcjonariuszy - mówi asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

  Jak dowiadujemy się od mundurowych, o bezpieczeństwo turystów i mieszkańców Gdańska będą dbać funkcjonariusze z komisariatu na Śródmieściu, dodatkowe siły Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz z Oddziałów Prewencji Policji. Bezpieczeństwa osób odwiedzających Jarmark będą strzegli również policjanci z pionu kryminalnego. Na terenie Jarmarku służby będą pełnić również dodatkowe patrole sfinansowane przez miasto.

  Wzorem lat ubiegłych, w komisariacie przy ul. Piwnej dyżur będą pełnili również policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego, a ich zadaniem będzie maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na przyjęcie zgłoszenia od pokrzywdzonych turystów.
  Ponadto policjanci zajmujący się profilaktyką współpracują z Gdańską Organizacją Turystyczna za pośrednictwem, której rozpowszechniane są numery telefonów dla turystów (tel.+ 48 22 278 77 77, +48 801 888 844, +48 608 599 999) uruchamiane cyklicznie w Komendzie Głównej Policji. Na bieżąco policjanci rozpowszechniają również ulotki profilaktyczne opracowane w kilku językach dla turystów z różnego rodzaju poradami.
  - mówi asp. Karina Kamińska.

  Zaznacza, że "większość tych działań, podejmowanych co roku przynosi wymierne efekty." - Z roku na rok podczas trwania jarmarku jest coraz bezpieczniej, odnotowujemy mniej zdarzeń przestępczych, ale również co jest bardzo istotne – turyści, którzy odwiedzają Gdańsk, czują się tutaj bezpiecznie - informuje policjantka.

  I tak dla przykładu - jak wskazuje - w roku 2017 w porównaniu do roku 2016 podczas jarmarku przestępczość spadła o 27 proc. O 67 proc. zmniejszyła się liczba kradzieży kieszonkowych, a o 47 proc. innych kradzieży np. ze stoisk. - Spadła również przestępczość na szkodę obcokrajowców w porównaniu z rokiem 2016 zmniejszyła się ona o 33 proc. - podsumowuje.

  Gdańsk. Znaczne ilości narkotyków schował w skarpecie. Prowadził auto pod wpływem narkotyków. KMP Gdańsk  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  Mnich OP (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  zapraszamy na jarmark, na buble za dwa ruble.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo