Policja wyświetli się na ekranie

  Policja wyświetli się na ekranie

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Gigantyczny ekran świetlny o powierzchni 50 metrów kwadratowych stanął w al. Grunwaldzkiej tuż obok centrum handlowego Manhattan. To największy tego typu obiekt na północy kraju. Co ciekawe, gdy zostanie uruchomiony, a nastąpić ma to we wtorek, najpóźniej w środę, wyświetlane będą na nim nie tylko reklamy, ale też m.in. spoty przygotowane przez gdańską policję.
  Jest to o tyle dziwne, iż pomorscy policjanci przyznają, że wielu kierowców skarży im się na podobne obiekty, które od kilku miesięcy zaczynają pojawiać się przy trójmiejskich arteriach. Ten wybudowany za 1 mln zł we Wrzeszczu ma być jednak pod tym względem inny.

  - Został ustawiony tak wysoko i w ten sposób, iż absolutnie nie będzie oślepiać kierowców - mówi Elżbieta Komorowska, przedstawiciel firmy, która ustawiła ekran. Zaznacza też, iż jako jeden z nielicznych ekranów spełnia on wszystkie unijne normy i został w pełni zaakceptowany przez władze Gdańska.

  W podobnym tonie wypowiadają się także policjanci.
  - Zostaliśmy zapewnieni, że ekran nie będzie oślepiać kierowców - mówi podinspektor Rafał Ziółkowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Policja w Europie używa już podobnych narzędzi, cieszymy się więc, że i my będziemy mogli to robić.

  Między reklamami mają być więc na ekranie wyświetlane materiały, często naprawdę drastyczne, mające ostrzegać kierowców przed łamaniem przepisów czy prowadzeniem pojazdów w stanie nietrzeźwym.

  Oprócz policjantów z ekranu korzystać będzie m.in. Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Fundacja Wspólnota Gdańska oraz Gdański Telefon Zaufania. Właściciel ekranu zapewni codziennie każdej z tych instytucji przynajmniej dwadzieścia darmowych spotów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo