Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policja rekrutuje w swoje szeregi. Sprawdź ile zarabiają policjanci! Na jakie stawki mogą liczyć młodzi kursanci?

Jakub Cyrzan
Jakub Cyrzan
Praca w policji wiąże się z wyzwaniami, szeregiem działań na rzecz obywateli, a czasem także ryzykiem. Służba w mundurze niesie też za sobą cały szereg korzyści - również tych finansowych. Liczne dodatki do uposażenia, wcześniejsza emerytura i wiele innych. Na te profity mogą liczyć mundurowi z dłuższym stażem. Na jakie wynagrodzenie może liczyć natomiast młody policjant? Posterunkowy, referent, dzielnicowy, czy kontroler ruchu. Sprawdź ile zarabiają!

Trwa nabór do policji. Na jakie wynagrodzenie może liczyć młody policjant?

Dbanie o utrzymanie porządku publicznego, zwalczanie przestępczości, zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom, działania związane z edukowaniem młodzieży. Choć nie każda funkcja w policji wydaje się być równie spektakularną, to praca ta jest bez wątpienia ciekawa i pełna wyzwań. Na jakie wynagrodzenie może liczyć początkujący mundurowy? Ile zarabia jeszcze jako kursant, a ile już jako policjant? Poniżej prezentujemy zestawienie najważniejszych informacji o wynagrodzeniu w policji.

Policja rekrutuje w swoje szeregi. Sprawdź ile zarabiają pol...

Skończyłeś właśnie szkołę średnią? Myślałeś o służbie w policji?

- Jeżeli jesteś młodym człowiekiem, z pasjami, który chce pomagać ludziom i stać na straży ich bezpieczeństwa Policja jest idealnym wyborem zawodowym dla ciebie - dodaje podinsp. Maciej Stęplewski. - Możesz pracować w pionie prewencyjnym, kryminalnym czy też logistycznym. Służbę pełnić na lądzie, na wodzie, w powietrzu, a także w cyberprzestrzeni. To jak się potoczy twoja kariera zawodowa, zależy od twoich predyspozycji, umiejętności, doświadczenia oraz od odrobiny szczęścia, jak w każdej dziedzinie życia.

Dokumenty, które są potrzebne do aplikowania o przyjęcie do służby, można znaleźć tutaj.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku przygotowała także interaktywny formularz z podpowiedziami, jak go wypełnić, który dostępny jest tutaj.

Jak wyglądają początki w policji?

- Po przyjęciu do służby na około 7 miesięcy już jako policjant, dana osoba zostanie skierowana na szkolenie zawodowe podstawowe do jednej ze szkół policyjnych - informuje podinsp. Maciej Stęplewski. - Po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, policjant czasowo zostanie skierowany do pełnienia służby w Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku. Spędzi tam 91 dni, odbędzie 63 służby, co przekłada się na 504 godziny pracy. Celem tej adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności zdobytych podczas szkolenia zawodowego. Te umiejętności to między innymi: działania związane z zabezpieczaniem imprez masowych i ochroną obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, działania pościgowe, poszukiwania realizowane w ramach działań pododdziałów Policji. Po zakończeniu adaptacji policjant trafia do jednostki docelowej, gdzie rozpoczyna pełnienie codziennej służby.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki